2008 Race Results

Runners taking off

6 km Robbos Roundabout 4.00pm 5/10/08
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate Points
61 GLUER Robert 50 00:29:58 00:34:58 00:05:00 50
40 PASHALIS Mark 90 00:26:55 00:35:55 00:04:29 48
12 TILSE Janelle 87 00:27:16 00:35:58 00:04:33 46
56 LAWRY Robin 66 00:29:39 00:36:15 00:04:57 44
7 WARD Warrick 117 00:24:36 00:36:18 00:04:06 42
36 KING Nickie 44 00:31:59 00:36:23 00:05:20 40
23 SPROTT Stuart 70 00:29:44 00:36:44 00:04:57 39
17 STRONG Sandy 112 00:25:44 00:36:56 00:04:17 38
35 MARTLAND Cilla 32 00:34:06 00:37:18 00:05:41 37
21 WRIGHT Selina 69 00:30:32 00:37:26 00:05:05 36
14 ROBINSON Teresa 66 00:31:13 00:37:49 00:05:12 35
39 RATH Donna 79 00:30:01 00:37:55 00:05:00 34
41 EASTON Paula 65 00:32:05 00:38:35 00:05:21 33
  RAINSFORD Ben   00:29:34   00:04:56  

 

10 km Rural View Run 4.30pm 28 September 2008
No Name Handicap Race Time Actual Time Km Rate Points
44 WOODS Derek 114 01:02:05 00:43:05 00:04:19 50
24 McFADZEN Mark 133 01:02:33 00:40:23 00:04:02 48
12 TILSE Janelle 87 01:03:38 00:49:08 00:04:55 46
8 SMITH Jan 0 01:04:17 01:04:17 00:06:26 44
15 VEAL Stephen 90 01:06:07 00:51:07 00:05:07 42
23 SPROTT Stuart 70 01:06:18 00:54:38 00:05:28 40
7 WARD Warrick 117 01:06:22 00:46:52 00:04:41 39
50 KEARNEY James 60 01:06:25 00:56:25 00:05:39 38
35 MARTLAND Cilla 32 01:06:46 01:01:26 00:06:09 37
  BLACKLEY David          
             
  5km runners          
17 STRONG Sandy 0 00:24:09 00:24:09 00:04:50 36
40 PASHALIS Mark 0 00:26:07 00:26:07 00:05:13 35
41 EASTON Paula 0 00:29:37 00:29:37 00:05:55 34
  BUGEJA Jenna 0 00:36:47 00:36:47 00:07:21  
  FARRUGIA Janette 0 00:40:10 00:40:10 00:08:02  
             
60 BEARHAM Scott 0 00:00:00 00:00:00 DNF 10

 

15 km Tilses Toddle 4.00pm 14/09/08
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate Points
61 GLUER Robert 47 01:23:42 01:35:27 00:05:35 50
39 RATH Donna 77 01:16:19 01:35:34 00:05:05 48
17 STRONG Sandy 111 01:08:29 01:36:14 00:04:34 46
14 ROBINSON Teresa 66 01:20:06 01:36:36 00:05:20 44
12 TILSE Janelle 87 01:14:56 01:36:41 00:05:00 42
13 ZAHN Judy 98 01:12:47 01:37:17 00:04:51 40
40 PASHALIS Mark 90 01:15:54 01:38:24 00:05:04 39
60 BEARHAM Scott 94 01:15:02 01:38:32 00:05:00 38
46 LAMBERT Martin 90 01:16:05 01:38:35 00:05:04 37
50 KEARNEY James 60 01:23:43 01:38:43 00:05:35 36
20 BARNETT Noel 111 01:11:30 01:39:15 00:04:46 35
23 SPROTT Stuart 70 01:21:48 01:39:18 00:05:27 34
7 WARD Warrick 117 01:12:16 01:41:31 00:04:49 33
16 CLAYDON Shawn 160 01:06:10 01:46:10 00:04:25 32
             
  10km runners          
8 SMITH Jan 0 01:04:52 01:04:52 00:06:29 31
35 MARTLAND Cilla 32 01:01:04 01:09:04 00:06:06 30
56 LAWRY Robin 66 00:52:38 01:09:08 00:05:16 29
29 FORD James 98 00:52:59 01:17:29 00:05:18 28
             
  5km Runners          
  RAINSFORD Ben   00:23:44 00:23:44 00:04:45  
  GRINSELL Rod   00:26:39 00:26:39 00:05:20  
  FORD Anthea   00:28:41 00:28:41 00:05:44  
41 EASTON Paula   00:29:31 00:29:31 00:05:54 27
             
  Timekeepers          
  TILSE Paul   00:00:00 00:00:00 00:00:00 50
  TILSE Laine   00:00:00 00:00:00 00:00:00 50

 

1.6 km Magic Mile 4.00pm 6/9/08
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate
16 CLAYDON Shawn 160 00:04:55 00:09:11 00:03:04
5 MARTEL Charlie 142 00:05:10 00:08:57 00:03:14
24 McFADZEN Mark 133 00:05:20 00:08:53 00:03:20
63 HAYHOE Dee 74 00:05:43 00:07:41 00:03:34
60 BEARHAM Scott 93 00:05:54 00:08:23 00:03:41
47 BROWNSEY Kyra 69 00:06:05 00:07:55 00:03:48
40 PASHALIS Mark 90 00:06:08 00:08:32 00:03:50
25 LEE Paul 150 00:06:17 00:10:17 00:03:56
12 TILSE Janelle 87 00:06:25 00:08:44 00:04:01
46 LAMBERT Martin 90 00:06:29 00:08:53 00:04:03
61 GLUER Robert 42 00:06:31 00:07:38 00:04:04
21 WRIGHT Selina 69 00:06:39 00:08:29 00:04:09
39 RATH Donna 77 00:06:55 00:08:58 00:04:19
14 ROBINSON Teresa 66 00:06:57 00:08:43 00:04:21
50 KEARNEY James 60 00:07:12 00:08:48 00:04:30
35 MARTLAND Cilla 30 00:07:27 00:08:15 00:04:39
           
  Non-Members        
  Daniel Guaci   00:04:55 00:04:55 00:03:04
  Andrew Leach   00:04:58 00:04:58 00:03:06
  Pete Fod   00:05:14 00:05:14 00:03:16
  Chealsea Partnell   00:05:25 00:05:25 00:03:23
  Sam Hillman   00:05:27 00:05:27 00:03:24
  Hannah Hillman   00:05:39 00:05:39 00:03:32
  Ashlee Scott   00:05:42 00:05:42 00:03:34
  Trevor Canavagh   00:06:03 00:06:03 00:03:47
  Phillip Clark   00:06:20 00:06:20 00:03:58
  James Feenaghty   00:06:21 00:06:21 00:03:58
  Ben Rainsford   00:06:28 00:06:28 00:04:03
  Jesse Baker   00:06:37 00:06:37 00:04:08
  Fin Cavanagh   00:06:52 00:06:52 00:04:17
  Jack Clarke   00:06:52 00:06:52 00:04:17
  Anthea Ford   00:07:16 00:07:16 00:04:32
  David Blackley   00:07:28 00:07:28 00:04:40
  Tom Rainsford   00:07:45 00:07:45 00:04:51
  Georgina Clarke   00:07:49 00:07:49 00:04:53
  Bella Martel   00:07:52 00:07:52 00:04:55
  Regan Veitch   00:07:54 00:07:54 00:04:56
  Deon Attard   00:07:58 00:07:58 00:04:59
  Chris Darlington   00:08:17 00:08:17 00:05:11
  Kate Clarke   00:08:30 00:08:30 00:05:19
  Alice Wood   00:08:32 00:08:32 00:05:20
  CelesteVeitch   00:08:36 00:08:36 00:05:23
  Kane Rainsford   00:09:26 00:09:26 00:05:54
  Alex Murphy   00:09:27 00:09:27 00:05:54
  Kelly Lambert   00:09:43 00:09:43 00:06:04
  Darcy Clarke   00:10:12 00:10:12 00:06:22
  Doll Clarke   00:10:12 00:10:12 00:06:22
  Brittney Murphy   00:10:16 00:10:16 00:06:25
  Jacqui Attard   00:10:22 00:10:22 00:06:29
  Elizabeth Attard   00:10:23 00:10:23 00:06:29
  Charlotte Lambert   00:10:25 00:10:25 00:06:31
  Alsa Rogers   00:10:26 00:10:26 00:06:31
  Bree McFadzen   00:12:41 00:12:41 00:07:56
  Kade McFadzen   00:20:09 00:20:09 00:12:36
  Linda McFadzen   00:20:16 00:20:16 00:12:40
           
           
  Timekeepers   00:00:00 00:00:00 00:00:00
  Stuart Sprott   00:00:00 00:00:00 00:00:00
  Judy Zahn   00:00:00 00:00:00 00:00:00

 

3 km Queens Park Club Championship 4.00pm 24/08/08
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate
5 MARTEL Charlie 142 00:10:25 00:17:31 00:03:28
25 LEE Paul 150 00:10:41 00:18:11 00:03:34
24 McFADZEN Mark 133 00:10:54 00:17:33 00:03:38
27 DAWES Norman 97 00:11:48 00:16:39 00:03:56
17 STRONG Sandy 111 00:11:52 00:17:25 00:03:57
47 BROWNSEY Kyra 64 00:11:55 00:15:07 00:03:58
63 HAYHOE Dee 70 00:12:03 00:15:33 00:04:01
20 BARNETT Noel 111 00:12:17 00:17:50 00:04:06
40 PASHALIS Mark 90 00:12:28 00:16:58 00:04:09
7 WARD Warrick 117 00:12:33 00:18:24 00:04:11
43 PETTIFER Laura 101 00:12:37 00:17:40 00:04:12
46 LAMBERT Martin 90 00:12:41 00:17:11 00:04:14
12 TILSE Janelle 87 00:12:49 00:17:10 00:04:16
4 SHIELDS Merv 91 00:13:17 00:17:50 00:04:26
39 RATH Donna 77 00:13:23 00:17:14 00:04:28
61 GLUER Robert 39 00:13:38 00:15:35 00:04:33
21 WRIGHT Selina 69 00:13:39 00:17:06 00:04:33
29 FORD James 98 00:13:50 00:18:44 00:04:37
23 SPROTT Stuart 70 00:13:57 00:17:27 00:04:39
14 ROBINSON Teresa 66 00:14:00 00:17:18 00:04:40
41 EASTON Paula 65 00:14:26 00:17:41 00:04:49
26 EISEMANN Josh 28 00:14:41 00:16:05 00:04:54
35 MARTLAND Cilla 29 00:14:53 00:16:20 00:04:58
45 ROBERTSON Karen 25 00:16:11 00:17:26 00:05:24
8 SMITH Jan 0 00:17:38 00:17:38 00:05:53
           
           
  RAINSFORD Ben   00:12:48 00:12:48 00:04:16
  BUGEJA Jenna   00:13:02 00:13:02 00:04:21
  MARTIN Kelly   00:14:09 00:14:09 00:04:43
  BLACKLEY David   00:14:54 00:14:54 00:04:58
  BROWNSEY Luke   00:18:37 00:18:37 00:06:12

 

15 km eimeo school 4pm 17/08/08
No Name Handicap Race Time Actual Time Km Rate Points
42 FRISWELL Alison 99 01:30:49 01:06:04 00:04:24 50
56 LAWRY Robin 62 01:33:49 01:18:19 00:05:13 48
54 O'BRIEN Shaneen 114 01:34:35 01:06:05 00:04:24 46
14 ROBINSON Teresa 64 01:36:33 01:20:33 00:05:22 44
12 TILSE Janelle 87 01:36:58 01:15:13 00:05:01 42
27 DAWES Norman 97 01:36:59 01:12:44 00:04:51 40
10 O'CONNOR Terry 103 01:37:17 01:11:32 00:04:46 39
44 WOODS Derek 114 01:38:04 01:09:34 00:04:38 38
41 EASTON Paula 65 01:38:20 01:22:05 00:05:28 37
15 VEAL Stephen 90 01:38:34 01:16:04 00:05:04 36
40 PASHALIS Mark 90 01:39:31 01:17:01 00:05:08 35
50 KEARNEY James 60 01:40:22 01:25:22 00:05:41 34
35 MARTLAND Cilla 29 01:40:56 01:33:41 00:06:15 33
29 FORD James 98 01:41:44 01:17:14 00:05:09 32
39 RATH Donna 77 01:43:26 01:24:11 00:05:37 31
60 BEARHAM Scott 93 01:44:16 01:21:01 00:05:24 30
61 GLUER Robert 39 01:46:54 01:37:09 00:06:29 29
             
             
25 LEE Paul 150 01:30:50 00:53:20 00:03:33 28
  TODD Scott 0 01:40:58 01:40:58 00:06:44  
  BLACKLEY David 0 01:40:57 01:40:57 00:06:44  
             
  5km runners          
47 BROWNSEY Kyra 0 00:25:53 00:25:53 00:05:11 27
  RAINSFORD Ben 0 00:26:13 00:26:13 00:05:15  
  BUGEJA Jenna 0 00:26:14 00:26:14 00:05:15  
23 SPROTT Stuart 0 00:26:45 00:26:45 00:05:21 26
  KYLIE 0 00:32:02 00:32:02 00:06:24  
37 BURSTON Sean 0 00:35:17 00:35:17 00:07:03 25

 

10 km Boomerang Pace 4pm 10/8/08
No Name Handicap Race Time Actual Time Km Rate Points
47 BROWNSEY Kyra 59 00:57:55 00:48:05 00:04:48 50
27 DAWES Norman 93 01:00:50 00:45:20 00:04:32 48
61 GLUER Robert 36 01:01:00 00:55:00 00:05:30 46
40 PASHALIS Mark 88 01:01:30 00:46:50 00:04:41 44
15 VEAL Stephen 89 01:02:03 00:47:13 00:04:43 42
39 RATH Donna 77 01:02:26 00:49:36 00:04:58 40
10 O'CONNOR Terry 103 01:02:29 00:45:19 00:04:32 39
24 McFADZEN Mark 133 01:02:32 00:40:22 00:04:02 38
12 TILSE Janelle 87 01:02:49 00:48:19 00:04:50 37
14 ROBINSON Teresa 64 01:02:53 00:52:13 00:05:13 36
16 CLAYDON Shawn 160 01:02:57 00:36:17 00:03:38 35
13 ZAHN Judy 98 01:02:59 00:46:39 00:04:40 34
8 SMITH Jan 0 01:03:03 01:03:03 00:06:18 33
46 LAMBERT Martin 90 01:03:37 00:48:37 00:04:52 32
60 BEARHAM Scott 93 01:03:51 00:48:21 00:04:50 31
50 KEARNEY James 60 01:04:00 00:54:00 00:05:24 30
5 MARTEL Charlie 142 01:04:33 00:40:53 00:04:05 29
35 MARTLAND Cilla 29 01:07:50 01:03:00 00:06:18 28
20 BARNETT Noel 111 01:09:56 00:51:26 00:05:09 27
             
             
  Antonio 76 01:02:07 00:49:27 00:04:57  
  COULSEN Greg 76 01:02:27 00:49:47 00:04:59  
  BLACKLEY David 29 01:07:50 01:03:00 00:06:18  
             
  5km Runners          
  RAINSFORD Ben 0 00:00:00 00:00:00 00:00:00  
  BUGEJA Jenna 0 00:00:00 00:00:00 00:00:00  
  EASTON Paula 0 00:00:00 00:00:00 00:00:00 26
26 EISEMANN Josh 0 00:00:00 00:00:00 00:00:00 25
             
  Timekeepers          
48 WRIGHT Selina 0 00:00:00 00:00:00 00:00:00 50
37 SPROTT Stuart 0 00:00:00 00:00:00 00:00:00 50

 

10 km Andergrove tavern Chase 4pm 27/07/08
No Name Handicap Race Time Actual Time Km Rate Points
55 WEBB Christine 0 00:57:18 00:57:18 00:05:44 50
61 GLUER Robert 32 00:59:17 00:53:57 00:05:24 48
27 DAWES Norman 90 00:59:24 00:44:24 00:04:26 46
35 MARTLAND Cilla 27 00:59:26 00:54:56 00:05:30 44
46 LAMBERT Martin 84 00:59:53 00:45:53 00:04:35 42
8 SMITH Jan 0 01:00:25 01:00:25 00:06:02 40
21 WRIGHT Selina 69 01:00:27 00:48:57 00:04:54 39
60 BEARHAM Scott 93 01:00:34 00:45:04 00:04:30 38
20 BARNETT Noel 111 01:00:50 00:42:20 00:04:14 37
14 ROBINSON Teresa 64 01:00:52 00:50:12 00:05:01 36
12 TILSE Janelle 87 01:01:13 00:46:43 00:04:40 35
39 RATH Donna 77 01:01:29 00:48:39 00:04:52 34
44 WOODS Derek 114 01:01:34 00:42:34 00:04:15 33
10 O'CONNOR Terry 103 01:01:56 00:44:46 00:04:29 32
17 STRONG Sandy 111 01:02:02 00:43:32 00:04:21 31
40 PASHALIS Mark 88 01:02:06 00:47:26 00:04:45 30
13 ZAHN Judy 98 01:02:14 00:45:54 00:04:35 29
23 SPROTT Stuart 70 01:03:20 00:51:40 00:05:10 28
24 McFADZEN Mark 133 01:03:20 00:41:10 00:04:07 27
42 FRISWELL Alison 99 01:03:31 00:47:01 00:04:42 26
36 KING Nickie 44 01:06:17 00:58:57 00:05:54 25
41 EASTON Paula 65 01:12:53 01:02:03 00:06:12 24
             
             
  Day Runners          
87 BLACKLEY David 27 00:59:28 00:54:58 00:05:30  
81 TODD Scott 0 00:51:52 00:51:52 00:05:11  
80 ROBINSON Graham 81 01:01:10 00:47:40 00:04:46  
             
             
  5km runners          
47 BROWNSEY Kyra 0 00:38:56 00:38:56 00:07:47 23
85 RAINSFORD Ben 0 00:38:54 00:38:54 00:07:47  
83 DAWES Sam 0 01:00:00 01:00:00 00:12:00  
84 GADSDEN David 0 00:52:52 00:52:52 00:10:34  
82 BUGEJA Jenna 0 00:39:31 00:39:31 00:07:54  
             
  Timekeepers          
  PUGLISI Anthony 0 00:00:00 00:00:00 00:00:00 50
  BROWNSEY Luke 0 00:00:00 00:00:00 00:00:00  

 

16 km Slade Point Club Championship 6.30am 20/07/08
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate
16 CLAYDON Shawn 158 00:56:21 01:38:29 00:03:31
5 MARTEL Charlie 139 01:00:57 01:38:01 00:03:49
17 STRONG Sandy 111 01:11:59 01:41:35 00:04:30
10 O'CONNOR Terry 103 01:13:50 01:41:18 00:04:37
60 BEARHAM Scott 93 01:14:13 01:39:01 00:04:38
46 LAMBERT Martin 80 01:16:30 01:37:50 00:04:47
13 ZAHN Judy 98 01:18:02 01:44:10 00:04:53
39 RATH Donna 76 01:18:44 01:39:00 00:04:55
12 TILSE Janelle 87 01:18:56 01:42:08 00:04:56
56 LAWRY Robin 57 01:21:07 01:36:19 00:05:04
29 FORD James 98 01:21:34 01:47:42 00:05:06
14 ROBINSON Teresa 64 01:23:25 01:40:29 00:05:13
21 WRIGHT Selina 69 01:24:11 01:42:35 00:05:16
40 PASHALIS Mark 88 01:24:39 01:48:07 00:05:17
50 KEARNEY James 60 01:29:59 01:45:59 00:05:37
8 SMITH Jan 0 01:39:19 01:39:19 00:06:12
           
           
  Day Runners        
  BOFINGER Michele   01:15:28 01:15:28 00:04:43
           
           
  5km Runners        
65 RAINSFORD Ben   00:24:09 00:24:09 00:04:50
64 BUGEJA Jenna   00:24:53 00:24:53 00:04:59
23 SPROTT Stuart   00:24:12 00:24:12 00:04:50
           
  Timekeeper        
  EASTON Paula   00:00:00 00:00:00 00:00:00

 

5 km Sea Breeze Shuffle 4.00pm 13/07/08
No Name H'cap Race Time Actual Time Race Time Km Rate Points
47 BROWNSEY Kyra 54 21 14 00:21:14 00:25:44 00:04:15 50
46 LAMBERT Martin 76 22 14 00:22:14 00:28:34 00:04:27 48
35 MARTLAND Cilla 24 26 47 00:26:47 00:28:47 00:05:21 46
7 WARD Warrick 115 19 32 00:19:32 00:29:07 00:03:54 44
60 BEARHAM Scott 92 21 33 00:21:33 00:29:13 00:04:19 42
39 RATH Donna 76 22 59 00:22:59 00:29:19 00:04:36 40
26 EISEMANN Josh 28 27 9 00:27:09 00:29:29 00:05:26 39
15 VEAL Stephen 89 22 10 00:22:10 00:29:35 00:04:26 38
14 ROBINSON Teresa 64 24 19 00:24:19 00:29:39 00:04:52 37
8 SMITH Jan 0 29 40 00:29:40 00:29:40 00:05:56 36
13 ZAHN Judy 98 21 35 00:21:35 00:29:45 00:04:19 35
16 CLAYDON Shawn 158 16 39 00:16:39 00:29:49 00:03:20 34
20 BARNETT Noel 111 20 54 00:20:54 00:30:09 00:04:11 33
10 O'CONNOR Terry 103 21 53 00:21:53 00:30:28 00:04:23 32
17 STRONG Sandy 111 21 21 00:21:21 00:30:36 00:04:16 31
23 SPROTT Stuart 70 25 12 00:25:12 00:31:02 00:05:02 30
43 PETTIFER Laura 101 22 56 00:22:56 00:31:21 00:04:35 29
41 EASTON Paula 65 26 31 00:26:31 00:31:56 00:05:18 28
29 FORD James 98 24 14 00:24:14 00:32:24 00:04:51 27
40 PASHALIS Mark 88 26 47 00:26:47 00:34:07 00:05:21 26
                 
                 
  Day-Runners              
  CARPENTER Darren   21 39 00:21:39 00:21:39 00:04:20  
  BINSTEAD Darren   21 49 00:21:49 00:21:49 00:04:22  
  DUNN Roger   21 51 00:21:51 00:21:51 00:04:22  
  RAINSFORD Ben   22 31 00:22:31 00:22:31 00:04:30  
  BUGEJA Jenna   23 52 00:23:52 00:23:52 00:04:46  
  BLACKLEY David   26 48 00:26:48 00:26:48 00:05:22  
  KENWORTH Lizanne   27 35 00:27:35 00:27:35 00:05:31  
  BARGER Katrina   27 43 00:27:43 00:27:43 00:05:33  
  GULEY Jo   28 19 00:28:19 00:28:19 00:05:40  
  MELLIFONT Cassie   31 7 00:31:07 00:31:07 00:06:13  
  O'SULLIVAN Linda   32 58 00:32:58 00:32:58 00:06:36  
  HIGGINS Jo   33 50 00:33:50 00:33:50 00:06:46  
  ROWLER Naomi   34 33 00:34:33 00:34:33 00:06:55  
  BANKS Shelie   34 56 00:34:56 00:34:56 00:06:59  
                 
  Timekeepers              
  WRIGHT Selina       00:00:00 00:00:00 00:00:00 50
  BURSTON Sean       00:00:00 00:00:00 00:00:00 50

 

7 km 2 Bridgs Bolt 4.30pm 29/06/08
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate Points
36 LAMBERT Martin 71 00:33:21 00:41:38 00:04:46 50
61 GLUER Robert 28 00:39:11 00:42:27 00:05:36 48
68 COULSEN Greg 73 00:34:46 00:43:17 00:04:58 46
66 MARTLAND Cilla 22 00:41:00 00:43:34 00:05:51 44
77 RATH Donna 75 00:34:50 00:43:35 00:04:59 42
82 WOODS Derek 114 00:30:17 00:43:35 00:04:20 40
91 BAMFORD Narelle 89 00:33:40 00:44:03 00:04:49 39
24 STRONG Sandy 111 00:31:26 00:44:23 00:04:29 38
33 BARNETT Noel 111 00:31:30 00:44:27 00:04:30 37
98 BEARHAM Scott 92 00:33:45 00:44:29 00:04:49 36
15 TILSE Janelle 87 00:34:32 00:44:41 00:04:56 35
22 VEAL Stephen 89 00:34:22 00:44:45 00:04:55 34
20 ROBINSON Teresa 64 00:37:43 00:45:11 00:05:23 33
17 ZAHN Judy 98 00:33:50 00:45:16 00:04:50 32
84 SPROTT Stuart 70 00:37:32 00:45:42 00:05:22 31
8 WARD Warrick 115 00:32:17 00:45:42 00:04:37 30
78 PASHALIS Mark 88 00:35:28 00:45:44 00:05:04 29
88 KEARNEY James 60 00:38:53 00:45:53 00:05:33 28
23 CLAYDON Shawn 158 00:27:56 00:46:22 00:03:59 27
6 MARTEL Charlie 139 00:30:50 00:47:03 00:04:24 26
39 LEE Paul 150 00:30:03 00:47:33 00:04:18 25
32 MULLEN Allan 155 00:30:02 00:48:07 00:04:17 24
79 EASTON Paula 65 00:40:57 00:48:32 00:05:51 23
11 O'CONNOR Terry 103 00:37:38 00:49:39 00:05:23 22
76 VAN DER VELDEN Peter 22 00:48:07 00:50:41 00:06:52 21
             
  Non-Members          
82 LUCAS Paul   00:00:00 00:00:00 00:00:00  
87 BLACKLEY David   00:00:00 00:00:00 00:00:00  
66 BJISTERVELD Chris   00:00:00 00:00:00 00:00:00  
             
  4km Runners          
84 BROWNSEY Kyra   00:18:56 00:18:56 00:04:44 20
79 RAINSFORD Ben   00:19:45 00:19:45 00:04:56  
90 BUGEJA Jnna   00:20:01 00:20:01 00:05:00  
             
  Timekeeper          
46 BURSTON Sean   00:00:00 00:00:00 00:00:00 50

 

6.4 km Kng of the Mountain 8.30am 22/6/08
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate
23 CLAYDON Shawn 158 00:31:11 00:48:02 00:04:52
6 MARTEL Charlie 139 00:33:34 00:48:24 00:05:15
29 JENKINSON Gary 137 00:35:19 00:49:56 00:05:31
38 McFADZEN Mark 133 00:36:32 00:50:43 00:05:42
81 PETTIFER Laura 100 00:38:47 00:49:27 00:06:04
91 BAMFORD Narelle 89 00:40:42 00:50:12 00:06:22
92 O'BRIEN Shaneen 114 00:41:20 00:53:30 00:06:28
17 ZAHN Judy 98 00:41:28 00:51:55 00:06:29
  HAYHOE Dee 69 00:41:58 00:49:20 00:06:33
84 LAMBERT Martin 70 00:42:20 00:49:48 00:06:37
98 BEARHAM Scott 92 00:42:48 00:52:37 00:06:41
15 TILSE Janelle 87 00:43:26 00:52:43 00:06:47
22 VEAL Stephen 89 00:44:35 00:54:05 00:06:58
69 KING Nickie 44 00:46:31 00:51:13 00:07:16
34 WRIGHT Selina 69 00:46:41 00:54:03 00:07:18
77 RATH Donna 75 00:47:03 00:55:03 00:07:21
20 ROBINSON Teresa 64 00:48:47 00:55:37 00:07:37
36 SPROTT Stuart 70 00:50:27 00:57:55 00:07:53
66 MARTLAND Cilla 22 00:55:15 00:57:36 00:08:38
78 PASHALIS Mark 88 00:55:16 01:04:39 00:08:38
73 BURSTON Sean 0 00:59:51 00:59:51 00:09:21
           
           
  Non-Member Runners        
79 TUCCI Antonino 0 00:34:06 00:34:06 00:05:20
90 GALEA Daren 0 00:36:06 00:36:06 00:05:38
71 RUGGERI Chris 0 00:39:03 00:39:03 00:06:06
77 REINER Max 0 00:41:02 00:41:02 00:06:25
76 BROWN Petrina 0 00:41:02 00:41:02 00:06:25
54 STEVENS Matthew 0 00:41:50 00:41:50 00:06:32
100 ROBINSON Graham 0 00:42:42 00:42:42 00:06:40
73 TUCCI Pepe 0 00:44:37 00:44:37 00:06:58
104 DUNN Roger 0 00:44:43 00:44:43 00:06:59
62 LUCAS Paul 0 00:46:05 00:46:05 00:07:12
87 BLACKLEY David 0 00:55:17 00:55:17 00:08:38
107 HIGHAM Will 0 01:05:03 01:05:03 00:10:10
           
           
  3km Runners        
84 TOWNSEND Jake 0 00:17:29 00:17:29 00:05:50
72 NEILSEN Hayden 0 00:18:01 00:18:01 00:06:00
83 TOWNSEND Matt 0 00:18:02 00:18:02 00:06:01
101 EASTON Frances 0 00:22:33 00:22:33 00:07:31
103 JAMIESON Karen 0 00:23:33 00:23:33 00:07:51
102 HACKETT Lisa 0 00:23:50 00:23:50 00:07:57
99 HARDING Marni 0 00:24:22 00:24:22 00:08:07
105 BUCKLAND Peter 0 00:25:12 00:25:12 00:08:24
106 KENWORTH Lizanne 0 00:25:22 00:25:22 00:08:27
66 FRANCE AIDEN 0 00:25:25 00:25:25 00:08:28
108 MUSCAT Marie 0 00:25:30 00:25:30 00:08:30
28 TILSE Laine 0 00:25:56 00:25:56 00:08:39
48 TILSE Ryan 0 00:27:37 00:27:37 00:09:12
11 TILSE Paul 0 00:27:40 00:27:40 00:09:13
109 BRODERICK Rebecca 0 00:31:29 00:31:29 00:10:30
           
  Timekeeper        
63 SHIELDS Wendy   00:00:00 00:00:00 00:00:00

 

12 km Shields Stampede 4pm 15.06.08
No Name Handicap Race Time Actual Time Km Rate Points
77 RATH Donna 70 01:13:39 00:59:39 00:04:58 50
98 BEARHAM Scott 88 01:13:52 00:56:16 00:04:41 48
84 LAMBERT Martin 65 01:14:16 01:01:16 00:05:06 46
24 STRONG Sandy 109 01:14:44 00:52:56 00:04:25 44
8 WARD Warrick 114 01:14:46 00:51:58 00:04:20 42
20 ROBINSON Teresa 64 01:15:04 01:02:16 00:05:11 40
22 VEAL Stephen 89 01:15:19 00:57:31 00:04:48 39
15 TILSE Janelle 87 01:15:24 00:58:00 00:04:50 38
78 PASHALIS Mark 88 01:16:28 00:58:52 00:04:54 37
33 BARNETT Noel 111 01:18:13 00:56:01 00:04:40 36
9 SMITH Jan 2 01:18:22 01:17:58 00:06:30 35
73 BURSTON Sean 0 01:19:51 01:19:51 00:06:39 34
61 GLUER Robert 28 01:19:55 01:14:19 00:06:12 33
5 SHIELDS Merv 91 01:22:25 01:04:13 00:05:21 32
66 MARTLAND Cilla 34 01:22:34 01:15:46 00:06:19 31
             
  Non-members          
99 ROBINSON Graham 65 01:12:15 00:59:15 00:04:56  
79 GALEA Daren 136 01:17:19 00:50:07 00:04:11  
87 BLACKLEY David 34 01:22:35 01:15:47 00:06:19  
             
  5km Runners          
82 LUCAS Paul 50 00:33:50 00:23:50 00:04:46  
76 BUGEJA Jenna 50 00:34:36 00:24:36 00:04:55  
85 RAINSFORD Ben 50 00:35:28 00:25:28 00:05:06  
79 EASTON Paula 50 00:39:06 00:29:06 00:05:49 30
26 EISEMANN Josh 50 00:39:07 00:29:07 00:05:49 29
77 BJISTERVELD Chris 50 00:40:08 00:30:08 00:06:02  
38 VAN DER VELDEN Peter 50 00:40:24 00:30:24 00:06:05 28
51 FORD Jim 80 01:21:59 01:05:59 00:13:12 27
             
39 LEE Paul DNF 00:00:00 #VALUE! #VALUE! 10

 

6 km Sand Dune Derby 4.00pm 8/6/08
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate Points
69 KING Nickie 39 00:30:21 00:34:15 00:05:04 50
36 SPROTT Stuart 66 00:28:44 00:35:20 00:04:47 48
84 LAMBERT Martin 62 00:29:10 00:35:22 00:04:52 46
98 BEARHAM Scott 86 00:26:48 00:35:24 00:04:28 44
78 PASHALIS Mark 87 00:26:56 00:35:38 00:04:29 42
20 ROBINSON Teresa 64 00:29:31 00:35:55 00:04:55 40
15 TILSE Janelle 87 00:27:30 00:36:12 00:04:35 39
77 RATH Donna 70 00:29:29 00:36:29 00:04:55 38
81 PETTIFER Laura 100 00:26:33 00:36:33 00:04:26 37
34 WRIGHT Selina 69 00:29:52 00:36:46 00:04:59 36
80 FRISWELL Alison 99 00:27:04 00:36:58 00:04:31 35
82 WOODS Derek 114 00:26:34 00:37:58 00:04:26 34
33 BARNETT Noel 111 00:26:54 00:38:00 00:04:29 33
73 BURSTON Sean 0 00:38:53 00:38:53 00:06:29 32
6 MARTEL Charlie 139 00:26:07 00:40:01 00:04:21 31
9 SMITH Jan 2 00:39:52 00:40:04 00:06:39 30
32 MULLEN Allan 155 00:26:07 00:41:37 00:04:21 29
             
  3km Runners          
47 BROWNSEY Kyra   00:13:41 00:13:41 00:04:34 28
  BUGEJA Jenna   00:14:18 00:14:18 00:04:46  
79 EASTON Paula   00:17:35 00:17:35 00:05:52 27
             
  Timekeeper          
51 MARTLAND Cilla   00:00:00 00:00:00 00:00:00 50
5 EISEMANN Josh   00:00:00 00:00:00 00:00:00 50

 

21.1 km Mackay Half marathon 6.30am 1/06/08
No Name Actual Time
1 CLAYDON Shawn 01:17:47
4 JACKSON Stephen 01:20:31
8 LEACH Andrew 01:22:04
2 MULLEN Allan 01:22:23
6 VALENA Tom 01:23:49
69 PALAZZI Ryan 01:24:19
12 GLOAG Nathan 01:24:34
7 McFADZEN Mark 01:24:54
126 MARTEL Charlie 01:25:16
97 CALLAHAN Stephen 01:25:38
3 LEE Paul 01:28:14
92 BESANKO Des 01:28:18
8 WARD Warrick 01:29:02
5 Darren Galea 1:30:03
95 Dave Obrien 01:30:09
116 Ron Gordon 01:30:20
87 Wayne Beasley 01:30:39
17 JENKINSON Gary 01:33:40
10 O'BRIEN Shaneen 01:34:43
33 KENNEDY Gary 01:35:15
83 Windle Danny 01:35:20
113 Harper Sam 01:35:32
23 Betsy Atkinson 01:36:17
72 WOODS Derek 01:36:27
13 O'CONNOR Terry 01:36:35
27 Martel Colin 01:37:38
40 Fitzsimmons Jenni 01:37:54
67 Marchetti Frank 01:38:23
100 DAWES Norman 01:40:02
103 Le Coz Rod 01:40:11
98 BARNETT Noel 01:40:25
48 Bofinger Michelle 01:40:32
76 Athey Steve 01:41:02
102 Bartholomon Stuart 01:41:57
60 Sola Carolyn 01:42:29
61 Reibel Dale 01:42:59
115 Trigg Michelle 01:43:22
58 Nixon Mick 01:43:43
125 Hero 01:43:58
16 ZAHN Judy 01:44:32
105 FRISWELL Alison 01:44:40
11 Harding Lisa 01:44:54
78 LAMBERT Martin 01:45:22
56 Ruggeri Chris 01:45:30
21 BEARHAM Scott 01:46:26
70 ROBINSON Graham 01:46:42
15 TILSE Janelle 01:47:03
128 Foster BJ 01:47:23
54 Hyung Joen 01:47:48
84 Laura Peffifer 01:47:50
49 Handy Karen 01:47:53
52 RATH Donna 01:48:21
46 Bradley Ben 01:48:41
111 Cornell Amanda 01:48:47
112 Brewster Heidi 01:48:50
106 Lanry Robin 01:49:22
37 Stevens Matthew 01:49:32
28 Witty Dave 01:49:34
22 Ristevski Boris 01:49:58
107 Lewis Jack 01:50:18
53 Hill Rob 01:50:44
122 Eastwood Janelle 01:50:47
119 Harper John 01:50:55
31 Perkins David 01:51:03
32 Hughes Joseph 01:51:11
71 Waugh Kirsty 01:51:16
64 Dunn Roger 01:51:44
124 Walk Chelsea 01:51:53
88 Richards David 01:52:28
123 Russell Shona 01:52:35
62 Binstead Darren 01:52:50
114 Brown Tarryn 01:52:59
59 WRIGHT Selina 01:53:11
51 Mossley Phillipa 01:53:46
104 Leenox Greg 01:53:46
50 John Mossley 01:53:46
55 Tunnah Alun 01:53:50
89 Rifari Nathan 01:53:56
14 SPROTT Stuart 01:54:13
30 Blom Sanri 01:54:33
90 Rifari Belinda 01:55:05
91 Stewart Michael 01:55:31
120 Lando Tammy 01:55:49
34 Walsh Samantha 01:56:07
41 KEARNEY James 01:56:32
101 Bonanno Sam 01:58:29
109 Grech Russell 01:58:29
85 Blakeney Mary 01:58:33
127 KING Nickie 01:59:14
77 Cox Carrie 01:59:38
73 Zamparutti Alan 01:59:40
26 Dalton Jacqui 01:59:50
93 Bamford Gavin 02:03:24
86 Osbourne Julie 02:04:02
75 Katherine Simmons 02:04:17
66 Harding Carla 02:04:17
19 Lambert Louise 02:05:00
81 Orchard Justin 02:05:40
47 GLUER Robert 02:07:48
94 PASHALIS Mark 02:07:55
74 Hamilton Elizabeth 02:09:27
96 SMITH Jan 02:10:47
43 Easton Frances 02:12:55
79 Carroll Amarlie 02:12:59
68 Neilson Mary Ann 02:13:09
38 Caron Brown 02:13:21
42 Lowry Steve 02:13:28
110 Payne Kevin 02:13:46
57 EASTON Paula 02:13:48
44 de Silva Nila 02:14:01
24 Beilby Lisa 02:14:22
45 Stewart Kenneace 02:14:33
82 Windle Sharon 02:15:00
25 Buckland Peter 02:16:33
63 Hackett Liza 02:16:33
65 Vassie Kylie 02:16:33
    02:19:07
99 EISEMANN Josh 02:19:48
117 Blackley David 02:26:07
118 MARTLAND Cilla 02:26:07
108 Chandler Joel 03:03:23
  Downes Wendy 03:03:23
  Jones Richard 03:03:30
     
  5km Male  
1 Saliba Rob 00:19:39
2 Hamilton Chris 00:20:07
3 McFadzen Mark 00:20:15
     
  5km Female  
1 BROWNSEY Kyra 00:20:50
2 Stokes Reilly 00:21:26
3 Evans Brooke 00:22:13
     
  5km Junior Male  
1 Carey Michael 00:00:00
2 Lowry Joel 00:00:00
     
  5km Junior Female  
1 BROWNSEY Kyra 00:00:00
2 Stokes Reilly 00:00:00
     
  5km Corporate Team winner  
  BMA Blackwater No-Goes 00:00:00

 

10 km Slade Point Saunter 4pm
No Name Handicap Race Time Actual Time Km Rate Points
50 KEARNEY James 17 01:02:53 01:00:03 00:06:00 50
46 LAMBERT Martin 52 01:04:22 00:55:42 00:05:34 48
60 BEARHAM Scott 83 01:04:58 00:51:08 00:05:07 46
20 BARNETT Noel 109 01:07:38 00:49:28 00:04:57 44
38 McFADZEN Mark 128 01:07:38 00:46:18 00:04:38 42
17 STRONG Sandy 109 01:07:59 00:49:49 00:04:59 40
36 KING Nickie 39 01:08:34 01:02:04 00:06:12 39
16 CLAYDON Shawn 158 01:08:37 00:42:17 00:04:14 38
39 RATH Donna 70 01:08:38 00:56:58 00:05:42 37
15 VEAL Stephen 89 01:09:14 00:54:24 00:05:26 36
12 TILSE Janelle 87 01:09:19 00:54:49 00:05:29 35
14 ROBINSON Teresa 64 01:09:38 00:58:58 00:05:54 34
10 O'CONNOR Terry 102 01:09:45 00:52:45 00:05:17 33
13 ZAHN Judy 98 01:11:00 00:54:40 00:05:28 32
42 FRISWELL Alison 99 01:11:51 00:55:21 00:05:32 31
21 WRIGHT Selina 69 01:12:26 01:00:56 00:06:06 30
8 SMITH Jan 0 01:18:14 01:18:14 00:07:49 29
25 LEE Paul 150 01:19:07 00:54:07 00:05:25 28
             
             
  Non-Members          
78 TODD Scott 17 01:04:58 01:02:08 00:06:13  
94 REINER Max 87 01:06:15 00:51:45 00:05:11  
             
             
  5km Runners          
23 SPROTT Stuart 66 00:35:44 00:24:44 00:04:57 27
             
  FORD Jim       DNF 10

 

11 km Mt Bassett 4pm 18/5/08
No Name Handicap Race Time Actual Time Km Rate Points
50 KEARNEY James 12 01:00:07 00:57:55 00:05:16 50
56 LAWRY Robin 49 01:02:55 00:53:56 00:04:54 48
60 BEARHAM Scott 80 01:05:49 00:51:09 00:04:39 46
39 RATH Donna 68 01:06:04 00:53:36 00:04:52 44
38 McFADZEN Mark 127 01:06:04 00:42:47 00:03:53 42
7 WARD Warrick 109 01:06:21 00:46:22 00:04:13 40
20 BARNETT Noel 109 01:06:59 00:47:00 00:04:16 39
17 STRONG Sandy 109 01:07:15 00:47:16 00:04:18 38
23 SPROTT Stuart 66 01:07:20 00:55:14 00:05:01 37
14 ROBINSON Teresa 64 01:07:36 00:55:52 00:05:05 36
26 EISEMANN Josh 28 01:07:41 01:02:33 00:05:41 35
10 O'CONNOR Terry 102 01:08:20 00:49:38 00:04:31 34
52 BARNARD Daniel 81 01:08:49 00:53:58 00:04:54 33
8 SMITH Jan 0 01:09:30 01:09:30 00:06:19 32
12 TILSE Janelle 87 01:09:43 00:53:46 00:04:53 31
13 ZAHN Judy 98 01:10:24 00:52:26 00:04:46 30
35 MARTLAND Cilla 34 01:11:21 01:05:07 00:05:55 29
31 FEENAGHTY Michael 127 01:11:29 00:48:12 00:04:23 28
40 PASHALIS Mark 87 01:11:58 00:56:01 00:05:06 27
29 FORD James 98 01:13:21 00:55:23 00:05:02 26
41 EASTON Paula 65 01:14:57 01:03:02 00:05:44 25
             
             
  Non-Members          
  COULSEN Greg 73 01:06:50 00:53:27 00:04:52  
  ROBINSON Graham 81 01:06:53 00:52:02 00:04:44  
  HAYHOE Dee 89 01:07:43 00:51:24 00:04:40  
  BLACKLEY David 34 01:11:21 01:05:07 00:05:55  
             
             
  6km runners          
47 BROWNSEY Kyra 55 00:38:45 00:28:40 00:04:47 24
  TODD Scott 55 00:41:39 00:31:34 00:05:16  
  FORD Alex 55 00:42:11 00:32:06 00:05:21  
49 MARCHETTI Sandra 55 00:48:39 00:38:34 00:06:26 23
             
             
  Timekeeper Assist          
  BURSTON Sean 0 00:00:00 00:00:00 00:00:00 50

 

28 km Sarina to Salonika 6.30am C C Results 11/5/08
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate
19 MULLEN Allan 153 01:53:03 03:04:27 00:04:02
7 WARD Warrick 108 02:14:55 03:05:19 00:04:49
24 STRONG Sandy 109 02:17:00 03:07:52 00:04:54
10 O'CONNOR Terry 102 02:18:46 03:06:22 00:04:57
54 O'BRIEN Shaneen 114 02:28:45 03:21:57 00:05:19
12 TILSE Janelle 87 02:32:43 03:13:19 00:05:27
42 FRISWELL Alison 99 02:35:31 03:21:43 00:05:33
37 DAWES Norman 87 02:35:32 03:16:08 00:05:33
34 WRIGHT Selina 69 02:38:27 03:10:39 00:05:40
46 LAMBERT Martin 49 02:39:05 03:01:57 00:05:41
39 RATH Donna 68 02:39:21 03:11:05 00:05:41
14 ROBINSON Teresa 64 02:39:57 03:09:49 00:05:43
26 EISEMANN Josh 28 03:17:53 03:30:57 00:07:04
37 BURSTON Sean 0 03:49:44 03:49:44 00:08:12
           
           
  non-members        
146 GALEA Daren   01:59:22 01:59:22 00:04:16
98 VALENA Tom   01:54:51 01:54:51 00:04:06
136 MARTEL Colin   02:08:21 02:08:21 00:04:35
           
           
  water stop        
17 ZAHN Judy   00:00:00 00:00:00 00:00:00
51 TILSE Paul 98 00:00:00 00:45:44 00:00:00
           
52 ROBINSON Graham 81 00:00:00 00:37:48 00:00:00

 

10 km Lagoons Scurry 4.00pm 4/5/08
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate Points
36 KING Nickie 36 00:56:10 01:02:10 00:05:37 50
39 RATH Donna 66 00:52:41 01:03:41 00:05:16 48
60 BEARHAM Scott 79 00:51:42 01:04:52 00:05:10 46
17 STRONG Sandy 109 00:47:56 01:06:06 00:04:48 44
31 FEENAGHTY Michael 127 00:44:59 01:06:09 00:04:30 42
14 ROBINSON Teresa 64 00:56:24 01:07:04 00:05:38 40
13 ZAHN Judy 98 00:51:18 01:07:38 00:05:08 39
40 PASHALIS Mark 87 00:53:13 01:07:43 00:05:19 38
8 SMITH Jan 0 01:09:20 01:09:20 00:06:56 37
35 MARTLAND Cilla 34 01:06:53 01:12:33 00:06:41 36
20 BARNETT Noel 109 00:55:59 01:14:09 00:05:36 35
             
             
  Non-Members          
  BLACKLEY David   01:06:53 01:06:53 00:06:41  
  GLUER Robert   01:09:13 01:09:13 00:06:55  
             
             
  5km Runners          
  LUCAS Paul   00:27:47 00:27:47 00:05:33  
  TODD Scott   00:27:55 00:27:55 00:05:35  
  TODD Jackson   00:29:57 00:29:57 00:05:59  
  DUNCAN Anna   00:30:19 00:30:19 00:06:04  
38 VAN DER VELDEN Peter   00:37:09 00:37:09 00:07:26 34

 

6 km Cross Country 4.00pm 26/4/08
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate Points
88 KEARNEY James 7 00:38:08 00:38:50 00:06:21 50
84 LAMBERT Martin 45 00:34:46 00:39:16 00:05:48 48
32 MULLEN Allan 150 00:24:35 00:39:35 00:04:06 46
90 BARNARD Daniel 79 00:31:59 00:39:53 00:05:20 44
94 LAWRY Robin 48 00:35:31 00:40:19 00:05:55 42
6 MARTEL Charlie 139 00:26:41 00:40:35 00:04:27 40
23 CLAYDON Shawn 158 00:24:48 00:40:36 00:04:08 39
69 KING Nickie 36 00:37:48 00:41:24 00:06:18 38
77 RATH Donna 66 00:34:49 00:41:25 00:05:48 37
82 WOODS Derek 114 00:30:29 00:41:53 00:05:05 36
22 VEAL Stephen 89 00:34:08 00:43:02 00:05:41 35
78 PASHALIS Mark 87 00:34:29 00:43:11 00:05:45 34
34 WRIGHT Selina 69 00:36:37 00:43:31 00:06:06 33
20 ROBINSON Teresa 64 00:37:23 00:43:47 00:06:14 32
15 TILSE Janelle 87 00:36:21 00:45:03 00:06:03 31
66 MARTLAND Cilla 34 00:44:54 00:48:18 00:07:29 30
             
             
  LARSON Michael 0 00:36:18 00:36:18 00:06:03  
  ISBISTER David 0 00:39:31 00:39:31 00:06:35  
  BLACKLEY David 0 00:44:57 00:44:57 00:07:30  
             
  6km 16/17yrs Boys          
  HILLMAN William 98 00:27:02 00:36:50 00:04:30  
  TYSON Craig 98 00:30:29 00:40:17 00:05:05  
  REINER Max 91 00:31:22 00:40:28 00:05:14  
  GUACI Daniel 89 00:32:23 00:41:17 00:05:24  
             
  4km 16/17yrs Girls          
  WOLFHART Sacha 87 00:18:39 00:27:21 00:04:40  
  GLINSTER Ashleigh 82 00:18:41 00:26:53 00:04:40  
             
  4km 14/15yrs          
  DARTNELL Chelsea 81 00:17:50 00:25:56 00:04:28  
  TOWNSEND Jake 79 00:18:42 00:26:36 00:04:40  
  HARRIS Nathan 79 00:19:44 00:27:38 00:04:56  
  DAWES Sam 73 00:19:58 00:27:16 00:05:00  
  TRETOW Aviane 66 00:22:45 00:29:21 00:05:41  
63 MARTIN Cherie 45 00:26:01 00:30:31 00:06:30 29
             
  3km 11/12/13yrs          
  DUNN Mitchell 0 00:13:53 00:13:53 00:04:38  
  HILLMAN Samuel 0 00:14:02 00:14:02 00:04:41  
  HILLMAN Hannah 0 00:14:16 00:14:16 00:04:45  
  ROBERTS Jaden 0 00:14:44 00:14:44 00:04:55  
  DARTNELL Nat 0 00:14:49 00:14:49 00:04:56  
85 BROWNSEY Kyra 54 00:14:59 00:20:23 00:05:00 28
  GIBBS Siobhan 0 00:15:27 00:15:27 00:05:09  
  BECK Mitchell 0 00:16:14 00:16:14 00:05:25  
  STOKES Reilly 0 00:16:23 00:16:23 00:05:28  
95 LAWRY Joel 40 00:16:34 00:20:34 00:05:31 27
  GREGG Natalie 8 00:19:49 00:20:37 00:06:36  
  FALZON Brock 0 00:22:07 00:22:07 00:07:22  
             
  2km 9/10yrs          
  TOWNSEND Matt 0 00:10:05 00:10:05 00:05:03  
  CAMPBLL Katie 0 00:10:39 00:10:39 00:05:20  
  FALZON Narda 0 00:10:55 00:10:55 00:05:28  
97 LAWRY Brooke 0 00:12:24 00:12:24 00:06:12 26
86 TILSE Ryan 0 00:15:47 00:15:47 00:07:53 25

 

10 km Queens park C C 4.00pm 20/04/08
No Name Handicap Actual Time Km Rate
23 CLAYDON Shawn 158 00:35:40 00:03:34
32 MULLEN Allan 150 00:36:47 00:03:41
6 MARTEL Charlie 139 00:37:39 00:03:46
38 McFADZEN Mark 127 00:40:53 00:04:05
39 LEE Paul 150 00:41:24 00:04:08
57 FEENAGHTY Michael 127 00:41:58 00:04:12
92 O'BRIEN Shaneen 114 00:42:17 00:04:14
33 BARNETT Noel 109 00:43:08 00:04:19
24 STRONG Sandy 109 00:43:19 00:04:20
11 O'CONNOR Terry 102 00:44:38 00:04:28
81 PETTIFER Laura 100 00:45:09 00:04:31
90 BARNARD Daniel 74 00:45:53 00:04:35
98 BEARHAM Scott 73 00:46:00 00:04:36
22 VEAL Stephen 89 00:46:09 00:04:37
91 BAMFORD Narelle 89 00:46:22 00:04:38
44 DAWES Norman 87 00:46:28 00:04:39
51 FORD James 98 00:47:19 00:04:44
34 WRIGHT Selina 65 00:47:53 00:04:47
15 TILSE Janelle 87 00:48:26 00:04:51
77 RATH Donna 65 00:48:42 00:04:52
78 PASHALIS Mark 87 00:49:52 00:04:59
36 SPROTT Stuart 66 00:50:39 00:05:04
94 LAWRY Robin 45 00:51:18 00:05:08
84 LAMBERT Martin 45 00:52:15 00:05:14
69 KING Nickie 34 00:53:45 00:05:22
88 KEARNEY James 0 00:55:06 00:05:31
42 EISEMANN Josh 28 00:59:08 00:05:55
93 WEBB Christine 0 01:00:02 00:06:00
35 GOODWIN Tanya 8 01:00:02 00:06:00
89 NIMMO Jodie 22 01:00:02 00:06:00
66 MARTLAND Cilla 34 01:00:02 00:06:00
9 SMITH Jan 0 01:03:01 00:06:18
         
         
  non-members      
  GALEA Daren 0 00:39:41 00:03:58
  REINER Max 0 00:44:16 00:04:26
  HAYHOE Dee 0 00:48:14 00:04:49
  DAWES Sam 0 00:51:33 00:05:09
  ISBISTER David 0 00:51:48 00:05:11
  LUCAS Paul 0 00:52:59 00:05:18
  COLNAR Alice 0 00:57:35 00:05:46
  BLACKLEY David 0 01:00:02 00:06:00
         
  Waterstop      
3 FARMER Fred 0 00:00:00 00:00:00

 

17 km Farmers Long Gallop 6.30am 13 April 2008
No Name Handicap Race Time Actual Time Km Rate Points
94 LAWRY Robin 40 01:43:05 01:31:45 00:05:24 50
84 LAMBERT Martin 41 01:44:10 01:32:33 00:05:27 48
34 WRIGHT Selina 62 01:45:01 01:27:27 00:05:09 46
77 RATH Donna 63 01:45:02 01:27:11 00:05:08 44
8 WARD Warrick 107 01:46:23 01:16:04 00:04:28 42
69 KING Nickie 34 01:48:19 01:38:41 00:05:48 40
38 McFADZEN Mark 127 01:48:20 01:12:21 00:04:15 39
24 STRONG Sandy 109 01:49:58 01:19:05 00:04:39 38
32 MULLEN Allan 150 01:50:58 01:08:28 00:04:02 37
20 ROBINSON Teresa 64 01:52:29 01:34:21 00:05:33 36
78 PASHALIS Mark 87 01:52:58 01:28:19 00:05:12 35
44 DAWES Norman 87 01:53:02 01:28:23 00:05:12 34
22 VEAL Stephen 89 01:53:21 01:28:08 00:05:11 33
68 COULSEN Greg 73 01:53:49 01:33:08 00:05:29 32
9 SMITH Jan 0 01:54:42 01:54:42 00:06:45 31
11 O'CONNOR Terry 102 01:55:54 01:27:00 00:05:07 30
36 SPROTT Stuart 66 01:56:05 01:37:23 00:05:44 29
51 FORD James 98 01:56:12 01:28:26 00:05:12 28
80 FRISWELL Alison 99 01:57:53 01:29:50 00:05:17 27
92 O'BRIEN Shaneen 114 01:57:53 01:25:35 00:05:02 26
73 BURSTON Sean 0 01:59:22 01:59:22 00:07:01 25
42 EISEMANN Josh 28 01:59:57 01:52:01 00:06:35 24
76 VAN DER VELDEN Peter 22 02:02:59 01:56:45 00:06:52 23
             
             
             
BOFINGER Michelle 28 01:30:36 01:22:40 00:04:52  
98 BEARHAM Scott 28 01:33:20 01:25:24 00:05:01  
  BJISTERVELD Chris 22 02:06:38 02:00:24 00:07:05  
  GLUER Robert       DNF  
             
  6km          
  WEBB Christine 0 00:46:42 00:46:42 00:07:47  
35 GOODWIN Tanya 0 00:43:53 00:43:53 00:07:19 22
             
  Water Stop          
88 KEARNEY James 0 00:00:00 00:00:00 00:00:00 50
3 FARMER Fred         50

 

8 km Ocean International 4pm 6 April 2008
No Name Handicap Race Time Actual Time Km Rate Points
84 LAMBERT Martin 34 00:46:40 00:42:08 00:05:16 50
77 RATH Donna 57 00:48:20 00:40:44 00:05:06 48
90 BARNARD Daniel 69 00:48:53 00:39:41 00:04:58 46
68 COULSEN Greg 69 00:50:21 00:41:09 00:05:09 44
33 BARNETT Noel 106 00:50:26 00:36:18 00:04:32 42
8 WARD Warrick 105 00:50:41 00:36:41 00:04:35 40
34 WRIGHT Selina 61 00:50:43 00:42:35 00:05:19 39
22 VEAL Stephen 89 00:50:47 00:38:55 00:04:52 38
44 DAWES Norman 87 00:50:57 00:39:21 00:04:55 37
17 ZAHN Judy 98 00:51:02 00:37:58 00:04:45 36
20 ROBINSON Teresa 64 00:51:04 00:42:32 00:05:19 35
11 O'CONNOR Terry 102 00:51:06 00:37:30 00:04:41 34
24 STRONG Sandy 109 00:51:23 00:36:51 00:04:36 33
62 PUGLISI Anthony 41 00:51:34 00:46:06 00:05:46 32
6 MARTEL Charlie 139 00:51:41 00:33:09 00:04:09 31
82 WOODS Derek 114 00:51:55 00:36:43 00:04:35 30
36 SPROTT Stuart 66 00:52:16 00:43:28 00:05:26 29
9 SMITH Jan 0 00:52:37 00:52:37 00:06:35 28
15 TILSE Janelle 87 00:53:06 00:41:30 00:05:11 27
80 FRISWELL Alison 99 00:53:30 00:40:18 00:05:02 26
78 PASHALIS Mark 87 00:53:38 00:42:02 00:05:15 25
38 McFADZEN Mark 127 00:53:39 00:36:43 00:04:35 24
57 FEENAGHTY Michael 127 00:57:09 00:40:13 00:05:02 23
73 BURSTON Sean 0 00:57:47 00:57:47 00:07:13 22
66 MARTLAND Cilla 34 01:00:44 00:56:12 00:07:01 21
32 MULLEN Allan 150 01:05:20 00:45:20 00:05:40 20
             
             
98 BEARHAM Scott 0 00:48:57 00:48:57 00:06:07  
184 LAGAN Kevin 0 00:49:28 00:49:28 00:06:11  
206 ISBISTER David 0 00:50:24 00:50:24 00:06:18  
88 KEARNEY James 0 00:52:42 00:52:42 00:06:35  
             
             
  5Km Runners          
85 BROWNSEY Kyra 0 00:27:39 00:27:39 00:05:32 19
87 MARCHETTI Sandra 0 00:36:43 00:36:43 00:07:21 18

 

9km Reeforest Run 8am CC Result 30/03/08
No Name Actual Time Km Rate
23 CLAYDON Shawn 00:32:56 00:03:40
38 McFADZEN Mark 00:36:03 00:04:00
82 WOODS Derek 00:39:55 00:04:26
92 O'Brien Shaneen 00:40:00 00:04:27
17 ZAHN Judy 00:41:38 00:04:38
44 DAWES Norman 00:43:26 00:04:50
80 FRISWELL Alison 00:43:58 00:04:53
15 TILSE Janelle 00:44:27 00:04:56
34 WRIGHT Selina 00:45:19 00:05:02
77 RATH Donna 00:45:59 00:05:07
84 LAMBERT Martin 00:47:18 00:05:15
78 PASHALIS Mark 00:47:35 00:05:17
20 ROBINSON Teresa 00:47:44 00:05:18
36 SPROTT Stuart 00:47:52 00:05:19
51 FORD James 00:47:55 00:05:19
62 PUGLISI Anthony 00:49:45 00:05:32
94 LAWRY Robin 00:50:04 00:05:34
88 KEARNEY James 00:53:49 00:05:59
66 MARTLAND Cilla 00:58:44 00:06:32
35 GOODWIN Tanya 00:59:18 00:06:35
96 LAWRY Alan 01:00:46 00:06:45
76 VAN DER VELDEN Peter 01:04:05 00:07:07
       
  9km Runners - Not eligible for CC Points    
       
112 RICHARDS Robin 00:55:05 00:06:07
181 BLACKLEY David 00:58:45 00:06:32
       
       
  4.5km Runners    
85 BROWNSEY Kyra 00:21:18 00:04:44
93 WEBB Christine 00:28:14 00:06:16
81 LAWRY Joel 00:30:55 00:06:52
58 LAWRY Brook 00:34:36 00:07:41
       
  Timekeeper    
11 O'CONOR Terry 00:00:00 00:00:00

 

5 km Queens Park Club Championship 5.00pm 16/03/08
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate
23 CLAYDON Shawn 158 00:16:49 00:29:59 00:03:22
6 MARTEL Charlie 139 00:17:38 00:29:13 00:03:32
39 LEE Paul 150 00:18:04 00:30:34 00:03:37
32 MULLEN Allan 150 00:19:12 00:31:42 00:03:50
38 McFADZEN Mark 127 00:19:51 00:30:26 00:03:58
65 MARTIN Lyle 107 00:20:01 00:28:56 00:04:00
57 FEENAGHTY Michael 127 00:20:25 00:31:00 00:04:05
33 BARNETT Noel 106 00:20:34 00:29:24 00:04:07
82 WOODS Derek 114 00:20:48 00:30:18 00:04:10
8 WARD Warrick 105 00:20:51 00:29:36 00:04:10
24 STRONG Sandy 109 00:20:58 00:30:03 00:04:12
11 O'CONNOR Terry 102 00:21:09 00:29:39 00:04:14
81 PETTIFER Laura 100 00:21:17 00:29:37 00:04:15
17 ZAHN Judy 98 00:21:30 00:29:40 00:04:18
44 DAWES Norman 87 00:21:52 00:29:07 00:04:22
22 VEAL Stephen 89 00:22:36 00:30:01 00:04:31
15 TILSE Janelle 87 00:22:51 00:30:06 00:04:34
34 WRIGHT Selina 50 00:22:58 00:27:08 00:04:36
85 BROWNSEY Kyra 49 00:23:24 00:27:29 00:04:41
77 RATH Donna 51 00:23:28 00:27:43 00:04:42
36 SPROTT Stuart 66 00:23:35 00:29:05 00:04:43
79 EASTON Paula 65 00:24:03 00:29:28 00:04:49
20 ROBINSON Teresa 64 00:24:37 00:29:57 00:04:55
62 PUGLISI Anthony 39 00:25:14 00:28:29 00:05:03
69 KING Nickie 32 00:25:21 00:28:01 00:05:04
84 LAMBERT Martin 25 00:25:24 00:27:29 00:05:05
35 GOODWIN Tanya 2 00:27:07 00:27:17 00:05:25
66 MARTLAND Cilla 34 00:27:24 00:30:14 00:05:29
78 PASHALIS Mark 87 00:27:26 00:34:41 00:05:29
76 VAN DER VELDEN Peter 22 00:28:57 00:30:47 00:05:47
87 MARCHETTI Sandra 0 00:31:36 00:31:36 00:06:19
45 TILSE Laine 0 00:32:37 00:32:37 00:06:31
73 BURSTON Sean 0 00:32:56 00:32:56 00:06:35
12 TILSE Paul 0 00:33:29 00:33:29 00:06:42
86 TILSE Ryan 0 00:33:29 00:33:29 00:06:42
           
           
  NOT ELIGIBLE FOR CC POINTS        
  OBRIEN Shaneen 0 00:20:12 00:20:12 00:04:02
  FORD Peter 0 00:20:59 00:20:59 00:04:12
  BARNARD Daniel 0 00:21:34 00:21:34 00:04:19
  BAMFORD Narelle 0 00:22:22 00:22:22 00:04:28
  HINDS Jason 0 00:23:35 00:23:35 00:04:43
  LAGAN Kevin 0 00:25:35 00:25:35 00:05:07
  BROWN Caron 0 00:26:18 00:26:18 00:05:16
  NIMMO Jodie 0 00:26:24 00:26:24 00:05:17
  PARKER Wendy 0 00:26:40 00:26:40 00:05:20
  LAWRY Joel 0 00:26:45 00:26:45 00:05:21
  LAWRY Robyn 0 00:26:46 00:26:46 00:05:21
  FORD Alana 0 00:26:56 00:26:56 00:05:23
  FORD Anthea 0 00:26:57 00:26:57 00:05:23
  VASSIE Kylie 0 00:27:24 00:27:24 00:05:29
  BLACKLEY David 0 00:27:27 00:27:27 00:05:29
  BROWN Sam 0 00:27:56 00:27:56 00:05:35
  BYSTERVELD Chris 0 00:30:09 00:30:09 00:06:02
  ORCHARD Nicola 0 00:31:16 00:31:16 00:06:15
  ORCHARD Justin 0 00:31:16 00:31:16 00:06:15
  RATH Maddison 0 00:38:08 00:38:08 00:07:38
  PROCTOR Stacey 0 00:38:39 00:38:39 00:07:44

 

10 km Martel Marina Sprint 5 pm 9 March 2008
No Name Handicap Race Time Actual Time Km Rate Points
42 EISEMANN Josh 23 01:01:18 00:57:28 00:05:45 50
31 TUCCI Antonino 143 01:01:52 00:38:02 00:03:48 48
65 MARTIN Lyle 104 01:02:32 00:45:12 00:04:31 46
6 MARTEL Charlie 137 01:03:00 00:40:10 00:04:01 44
71 TUCCI Pepe 97 01:03:01 00:46:51 00:04:41 42
33 BARNETT Noel 106 01:03:17 00:45:37 00:04:34 40
38 McFADZEN Mark 127 01:03:27 00:42:17 00:04:14 39
36 SPROTT Stuart 66 01:03:30 00:52:30 00:05:15 38
11 O'CONNOR Terry 102 01:03:35 00:46:35 00:04:40 37
24 STRONG Sandy 109 01:03:35 00:45:25 00:04:32 36
17 ZAHN Judy 98 01:03:46 00:47:26 00:04:45 35
20 ROBINSON Teresa 64 01:03:54 00:53:14 00:05:19 34
57 FEENAGHTY Michael 127 01:04:02 00:42:52 00:04:17 33
62 PUGLISI Anthony 39 01:04:23 00:57:53 00:05:47 32
22 VEAL Stephen 89 01:05:25 00:50:35 00:05:03 31
15 TILSE Janelle 87 01:06:23 00:51:53 00:05:11 30
69 VAN DER VELDEN Peter 22 01:08:10 01:04:30 00:06:27 29
             
             
             
  CAMERON Stu 0 00:42:49 00:42:49 00:04:17  
  BARNARD Daniel 0 00:49:09 00:49:09 00:04:55  
  RITAI Belinda 0 00:53:27 00:53:27 00:05:21  
  LAMBERT Martin 0 00:55:07 00:55:07 00:05:31  
  LAGAN Kev 0 00:56:16 00:56:16 00:05:38  
79 EASTON Paula 23 00:57:23 00:53:33 00:05:21  
  O'BRIEN Shaneen 102 01:00:53 00:43:53 00:04:23  
81 PETTIFER Laura 102 01:03:43 00:46:43 00:04:40  
80 FRISWELL Alison 99 01:03:51 00:47:21 00:04:44  
78 PASHALIS Mark 89 01:05:32 00:50:42 00:05:04  
  BLACKLEY David 60 01:05:34 00:55:34 00:05:33  
             
             
  5 KM Runners          
39 LEE Paul 0 00:19:09 00:19:09 00:03:50 28
8 WARD Warwick 0 00:24:47 00:24:47 00:04:57  
  LAWRY Robyn 0 00:26:28 00:26:28 00:05:18  
  SCOTT Mat 60 00:30:32 00:20:32 00:04:06  
  PINK Antoine 60 00:32:13 00:22:13 00:04:27  
  BYSTERVELD Chris 60 00:32:43 00:22:43 00:04:33  
  BROWNSEY Kyra 60 00:32:43 00:22:43 00:04:33  
34 WRIGHT Selina 60 00:35:29 00:25:29 00:05:06 27
61 BURSTON Sean 0 00:36:29 00:36:29 00:07:18 26
  BROWN Caron 60 00:38:48 00:28:48 00:05:46  
66 MARTLAND Cilla 60 00:39:20 00:29:20 00:05:52 25
  BROWN Sam 60 00:40:08 00:30:08 00:06:02  
30 MARTIN Cherie 60 00:40:38 00:30:38 00:06:08 24
  MARCHETTI Sandy 60 00:44:07 00:34:07 00:06:49  

 

8 km Mengs Cross Country 02/03/08 Handicap Points Allocated
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate Points
31 TUCCI Antonino 138 00:34:36 00:53:00 00:04:19 50
42 EISEMANN Josh 19 00:51:27 00:53:59 00:06:26 48
65 MARTIN Lyle 101 00:40:42 00:54:10 00:05:05 46
57 FEENAGHTY Michael 125 00:38:09 00:54:49 00:04:46 44
11 O'CONNOR Terry 101 00:41:35 00:55:03 00:05:12 42
71 TUCCI Pepe 97 00:42:11 00:55:07 00:05:16 40
17 ZAHN Judy 98 00:42:06 00:55:10 00:05:16 39
24 STRONG Sandy 109 00:40:41 00:55:13 00:05:05 38
22 VEAL Stephen 89 00:43:41 00:55:33 00:05:28 37
20 ROBINSON Teresa 64 00:48:20 00:56:52 00:06:02 36
44 DAWES Norman 87 00:45:33 00:57:09 00:05:42 35
15 TILSE Janelle 87 00:46:22 00:57:58 00:05:48 34
36 SPROTT Stuart 66 00:49:23 00:58:11 00:06:10 33
51 FORD James 98 00:50:23 01:03:27 00:06:18 32
61 BURSTON Sean 0 01:10:24 01:10:24 00:08:48 31
             
             
  SCOTT Matt 0 00:38:41 00:38:41 00:04:50  
82 WOOD Derek 0 00:40:03 00:40:03 00:05:00  
81 PETTIFER Laura 0 00:40:38 00:40:38 00:05:05  
80 FRISWELL Alison 0 00:42:20 00:42:20 00:05:18  
  CAMERON Stu 0 00:42:50 00:42:50 00:05:21  
78 PASHALIS Mark 0 00:45:53 00:45:53 00:05:44  
  RIFAL Belinda 0 00:48:28 00:48:28 00:06:03  
79 EASTON Paula 0 00:50:21 00:50:21 00:06:18  
  BLACKLEY David 0 00:50:22 00:50:22 00:06:18  
  LAGAN Kevin 0 00:50:22 00:50:22 00:06:18  
             
  4km Runners          
34 WRIGHT Selina   00:22:40 00:22:40 00:05:40 30
62 PUGLISI Anthony   00:23:41 00:23:41 00:05:55 29
  BROWN Caron   00:23:44 00:23:44 00:05:56  
  FORD Alana   00:23:50 00:23:50 00:05:57  
  FORD Anthea   00:24:46 00:24:46 00:06:11  
66 MARTLAND Cilla   00:25:26 00:25:26 00:06:21 28
30 MARTIN Cherie   00:26:41 00:26:41 00:06:40 27
83 ROBERTSON Karen   00:26:52 00:26:52 00:06:43  
76 VAN DER VELDEN Peter   00:28:11 00:28:11 00:07:03 26
35 GOODWIN Tanya   00:29:29 00:29:29 00:07:22 25
  NIMMO Jodi   00:29:29 00:29:29 00:07:22