2010 Race Results

2010 trophy recipients
5km Lighthouse Warm Up 5.00pm 14/2/10
No Name Actual Time Km Rate
71 GALEA Daren 00:17:50 00:03:34
16 CLAYDON Shawn 00:18:36 00:03:43
24 McFADZEN Mark 00:19:11 00:03:50
  Andy List 00:19:45 00:03:57
100 MUMFORD Liam 00:20:02 00:04:00
81 SCOTT Ashlee 00:20:18 00:04:04
  Scot Alcorn 00:21:16 00:04:15
  Stuart Bartholemew 00:21:22 00:04:16
  Jack Simpson 00:21:26 00:04:17
  Daniel Simpson 00:21:34 00:04:19
47 BROWNSEY Kyra 00:22:01 00:04:24
67 FARRUGIA Jeanette 00:22:04 00:04:25
20 BARNETT Noel 00:22:04 00:04:25
13 ZAHN Judy 00:22:19 00:04:28
  Chris Ward 00:22:43 00:04:33
  Greg Thompson 00:22:44 00:04:33
17 STRONG Sandy 00:22:45 00:04:33
29 FORD James 00:22:58 00:04:36
40 PASHALIS Mark 00:23:03 00:04:37
108 VAN VUUREN Pieter 00:23:08 00:04:38
15 VEAL Stephen 00:23:34 00:04:43
46 LAMBERT Martin 00:23:37 00:04:43
107 VINCENT Dave 00:23:42 00:04:44
80 COULSEN Greg 00:23:43 00:04:45
12 TILSE Janelle 00:24:23 00:04:53
70 ELCOMBE George 00:24:35 00:04:55
  Nicky Reeyl 00:24:35 00:04:55
39 RATH Donna 00:24:44 00:04:57
14 ROBINSON Teresa 00:24:45 00:04:57
  Ben Kemp 00:24:47 00:04:57
  John Kneen 00:24:54 00:04:59
36 KING Nickie 00:25:01 00:05:00
  Anthea Ford 00:25:06 00:05:01
74 VASSIE Kylie 00:25:35 00:05:07
  Marie Muscat 00:25:35 00:05:07
  Mark Menegon 00:25:41 00:05:08
23 SPROTT Stuart 00:26:19 00:05:16
  Tin Caddy 00:26:41 00:05:20
  Jeremy Wilde 00:26:55 00:05:23
41 EASTON Paula 00:26:59 00:05:24
  Adrian Ellul 00:27:29 00:05:30
  Megan Nothagel 00:27:44 00:05:33
95 JOYNSON Debbie 00:27:52 00:05:34
50 KEARNEY James 00:27:56 00:05:35
35 MARTLAND Cilla 00:28:12 00:05:38
  David Blackley 00:28:12 00:05:38
  Sam Burns 00:28:17 00:05:39
98 BURNS Lisa 00:28:21 00:05:40
72 BUCKLAND Peter 00:28:56 00:05:47
89 HODGSON Trevor 00:29:04 00:05:49
  Chris Webb 00:30:07 00:06:01
  Peter Robertson 00:30:39 00:06:08
26 EISEMANN Josh 00:30:51 00:06:10
  Diane Lees 00:31:06 00:06:13
  Christo Notnagel 00:31:31 00:06:18
11 TILSE Paul 00:31:34 00:06:19
8 SMITH Jan 00:31:39 00:06:20
  Cath Jones-Trifelly 00:32:29 00:06:30
  Lesley Hine 00:33:43 00:06:45
92 THORLEY Belinda 00:35:29 00:07:06
38 VAN DER VELDEN Peter 00:35:35 00:07:07
  Bernice Wilde 00:35:36 00:07:07
73 CARTER Sharone 00:43:09 00:08:38
  Gregory Venz 00:46:47 00:09:21
  Michelle Venz 00:46:56 00:09:23
  Ella 00:46:57 00:09:23
       
  Timekeepers    
  Terry O'Connor 00:00:00 00:00:00
  Agnes farmer 00:00:00 00:00:00

Back to top

12km Bronsons Scrub Road 5.00pm 21/02/10
No Name Actual Time Km Rate
71 GALEA Daren 00:56:17 00:04:41
44 WOODS Derek 01:02:33 00:05:13
20 BARNETT Noel 01:05:22 00:05:27
13 ZAHN Judy 01:07:21 00:05:37
270 Bartholomew Stuart 01:08:28 00:05:42
67 FARRUGIA Jeanette 01:08:59 00:05:45
10 O'CONNOR Terry 01:10:06 00:05:51
108 VAN VUUREN Pieter 01:11:33 00:05:58
80 COULSEN Greg 01:12:18 00:06:01
12 TILSE Janelle 01:12:26 00:06:02
17 STRONG Sandy 01:15:15 00:06:16
39 RATH Donna 01:15:32 00:06:18
29 FORD James 01:15:50 00:06:19
107 VINCENT Dave 01:16:03 00:06:20
15 VEAL Stephen 01:16:11 00:06:21
14 ROBINSON Teresa 01:16:24 00:06:22
223 Richards Robyn 01:17:46 00:06:29
248 Nicky Real 01:18:23 00:06:32
40 PASHALIS Mark 01:19:18 00:06:37
101 ISBISTER David 01:20:40 00:06:43
41 EASTON Paula 01:30:09 00:07:31
298 Peter Robertson 01:33:13 00:07:46
       
6 km Runners    
100 MUMFORD Liam 00:27:34 00:04:36
81 SCOTT Ashlee 00:27:45 00:04:38
807 LIST Andy 00:28:10 00:04:42
814 WARD Chris 00:32:37 00:05:26
287 THOMPSON Greg 00:32:38 00:05:26
90 PAXTON Mark 00:33:38 00:05:36
810 MORAN Carmel 00:33:46 00:05:38
74 VASSIE Kylie 00:35:33 00:05:55
70 ELCOMBE George 00:35:33 00:05:55
818 FORD Anthea 00:36:01 00:06:00
4 SHIELDS Merv 00:36:25 00:06:04
23 SPROTT Stuart 00:36:53 00:06:09
812 CADDY Tim 00:37:41 00:06:17
98 BURNS Lisa 00:38:48 00:06:28
72 BUCKLAND Peter 00:39:55 00:06:39
815 MARCHANT Kate 00:40:13 00:06:42
233 BURNS Sam 00:42:46 00:07:08
816 WEBB Chris 00:43:23 00:07:14
26 EISEMANN Josh 00:43:31 00:07:15
38 VAN DER VELDEN Peter 00:44:02 00:07:20
73 CARTER Sharone 01:02:24 00:10:24
235 VENZ Michelle 01:05:04 00:10:51
86 BUGEJA Jenna DNF  
       
  Timekeepers    
89 HODGSON Trevor 00:00:00 00:00:00
46 LAMBERT Martin 00:00:00 00:00:00

Back to top

8km Mengs Cross Country 5.00pm 28/2/10
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate Points
55 WEBB Chris 10 00:50:57 00:52:17 00:06:22 50
8 SMITH Jan 10 00:51:03 00:52:23 00:06:23 48
71 GALEA Daren 169 00:30:04 00:52:36 00:03:45 46
98 BURNS Lisa 53 00:46:00 00:53:04 00:05:45 44
101 ISBISTER David 97 00:40:18 00:53:14 00:05:02 42
90 PAXTON Mark 116 00:37:50 00:53:18 00:04:44 40
118 REDL Nicky 98 00:40:21 00:53:25 00:05:03 39
124 FORD Anthea 80 00:42:51 00:53:31 00:05:21 38
41 EASTON Paula 84 00:42:29 00:53:41 00:05:19 37
46 LAMBERT Martin 122 00:38:08 00:54:24 00:04:46 36
108 VAN VUUREN Pieter 125 00:37:57 00:54:37 00:04:45 35
75 BINSTEAD Darren 133 00:37:01 00:54:45 00:04:38 34
121 LIST Andy 166 00:32:44 00:54:52 00:04:05 33
15 VEAL Stephen 122 00:39:20 00:55:36 00:04:55 33
80 COULSEN Greg 115 00:40:24 00:55:44 00:05:03 32
13 ZAHN Judy 143 00:36:43 00:55:47 00:04:35 31
29 FORD James 131 00:38:25 00:55:53 00:04:48 30
39 RATH Donna 107 00:41:41 00:55:57 00:05:13 29
131 WARD Chris 143 00:36:53 00:55:57 00:04:37 28
134 STEVENS Matt 154 00:35:30 00:56:02 00:04:26 27
81 SCOTT Ashlee 173 00:33:00 00:56:04 00:04:08 26
14 ROBINSON Teresa 108 00:41:41 00:56:05 00:05:13 25
70 ELCOMBE George 98 00:43:05 00:56:09 00:05:23 24
16 CLAYDON Shawn 203 00:29:19 00:56:23 00:03:40 23
44 WOODS Derek 168 00:33:59 00:56:23 00:04:15 22
40 PASHALIS Mark 131 00:39:00 00:56:28 00:04:53 21
119 CADDY Tim 105 00:42:29 00:56:29 00:05:19 20
4 SHIELDS Merv 115 00:41:09 00:56:29 00:05:09 19
74 VASSIE Kylie 101 00:43:04 00:56:32 00:05:23 18
129 MARCHANT Kate 78 00:46:11 00:56:35 00:05:46 17
10 O'CONNOR Terry 147 00:37:04 00:56:40 00:04:38 16
21 WRIGHT Selina 73 00:47:07 00:56:51 00:05:53 15
17 STRONG Sandy 154 00:36:40 00:57:12 00:04:35 14
38 VAN DER VELDEN Peter 0 00:57:20 00:57:20 00:07:10 13
35 MARTLAND Cilla 88 00:45:39 00:57:23 00:05:42 12
67 FARRUGIA Jeanette 144 00:38:17 00:57:29 00:04:47 11
12 TILSE Janelle 136 00:39:32 00:57:40 00:04:57 10
107 VINCENT Dave 147 00:38:21 00:57:57 00:04:48 9
78 DUNN Roger 137 00:40:13 00:58:29 00:05:02 8
89 HODGSON Trevor 72 00:48:57 00:58:33 00:06:07 7
100 MUMFORD Liam 178 00:35:07 00:58:51 00:04:23 6
72 BUCKLAND Peter 78 00:48:42 00:59:06 00:06:05 5
23 SPROTT Stuart 105 00:45:17 00:59:17 00:05:40 4
110 WOODWARD Mark 150 00:40:56 01:00:56 00:05:07 3
120 ALCORN Scot 166 00:41:25 01:03:33 00:05:11 2
             
8 km Social Runners          
200 Lance Dyer 0 00:36:47 00:36:47 00:04:36 0
202 Jeremy Wilde 0 00:45:12 00:45:12 00:05:39 0
251 David Blackley 0 00:45:40 00:45:40 00:05:42 0
203 Michael Gunning 0 00:46:09 00:46:09 00:05:46 0
204 Diane Lees 0 00:49:58 00:49:58 00:06:15 0
270 Cath Jones-Trifelly 0 00:50:58 00:50:58 00:06:22 0
201 Bernice Wilde 0 00:57:20 00:57:20 00:07:10 0
             
4 km Runners          
811 Fabien Gatfield 0 00:16:38 00:16:38 00:04:10 0
47 Kyra Brownsey 0 00:18:24 00:18:24 00:04:36 1
130 SEMIT Warwick 0 00:19:03 00:19:03 00:04:46 0
808 Rory Webb-Smith 0 00:19:39 00:19:39 00:04:55 0
123 BURNS Sam 0 00:20:27 00:20:27 00:05:07 1
807 Lesley Hine 0 00:23:05 00:23:05 00:05:46 0
812 Sophie Webb-Smith 0 00:29:47 00:29:47 00:07:27 0
73 CARTER Sharone 0 00:31:26 00:31:26 00:07:51 1
125 VENZ Michelle 0 00:31:27 00:31:27 00:07:52 1
126 VENZ Gregory 0 00:31:28 00:31:28 00:07:52 1
             
  Timekeepers          
  Mark McFadzen 0 00:00:00 00:00:00 00:00:00 50
  ? 0 00:00:00 00:00:00 00:00:00 50

Back to top

5km Martel Marina Sprint 7/3/2010
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate Points
123 BURNS Sam 53 00:27:50 00:32:15 00:05:34 10
81 SCOTT Ashlee 173 00:19:41 00:34:06 00:03:56 9
100 MUMFORD Liam 178 00:19:28 00:34:18 00:03:54 8
132 VAN VUUREN Janet 4 00:34:38 00:34:58 00:06:56 7
135 SYMONS Alice 21 00:33:17 00:35:02 00:06:39 6
124 FORD Anthea 80 00:28:25 00:35:05 00:05:41 5
72 BUCKLAND Peter 78 00:29:21 00:35:51 00:05:52 4
67 FARRUGIA Jeanette 144 00:24:19 00:36:19 00:04:52 3
35 MARTLAND Cilla 88 00:29:10 00:36:30 00:05:50 2
86 BUGEJA Jenna 145 00:26:24 00:38:29 00:05:17 1
             
5 km Social Runners          
809 Lance Dyer 0 00:22:27 00:22:27 00:04:29  
808 Mike Gunning 0 00:26:40 00:26:40 00:05:20  
270 David Munnings 0 00:28:37 00:28:37 00:05:43  
812 Liam Pinkstone 0 00:28:57 00:28:57 00:05:47  
258 Donna Roche 0 00:31:02 00:31:02 00:06:12  
810 Wesley Dyer 0 00:34:34 00:34:34 00:06:55  

10km Martel Marina Run 7/3/2010
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate Points
101 ISBISTER David 100 00:47:39 01:04:19 00:04:46 50
118 REDL Nicky 99 00:47:57 01:04:27 00:04:48 48
8 SMITH Jan 17 01:02:02 01:04:52 00:06:12 46
80 COULSEN Greg 115 00:46:43 01:05:53 00:04:40 44
108 VAN VUUREN Pieter 125 00:45:29 01:06:19 00:04:33 42
70 ELCOMBE George 98 00:50:20 01:06:40 00:05:02 40
39 RATH Donna 107 00:49:19 01:07:09 00:04:56 39
44 WOODS Derek 168 00:39:20 01:07:20 00:03:56 38
122 ROBERTSON Peter 50 00:59:01 01:07:21 00:05:54 37
14 ROBINSON Teresa 108 00:49:23 01:07:23 00:04:56 36
41 EASTON Paula 84 00:53:30 01:07:30 00:05:21 35
24 McFADZEN Mark 173 00:38:46 01:07:36 00:03:53 34
75 BINSTEAD Darren 133 00:45:30 01:07:40 00:04:33 33
13 ZAHN Judy 143 00:43:58 01:07:48 00:04:24 32
40 PASHALIS Mark 131 00:46:06 01:07:56 00:04:37 31
134 STEVENS Matt 154 00:42:31 01:08:11 00:04:15 30
98 BURNS Lisa 57 00:58:48 01:08:18 00:05:53 29
42 FRISWELL Alison 122 00:48:17 01:08:37 00:04:50 28
136 HORAK Nicolette 122 00:48:32 01:08:52 00:04:51 27
46 LAMBERT Martin 122 00:48:32 01:08:52 00:04:51 26
29 FORD James 131 00:47:02 01:08:52 00:04:42 25
90 PAXTON Mark 118 00:49:23 01:09:03 00:04:56 24
102 PINKSTON Craig 162 00:42:12 01:09:12 00:04:13 23
127 BARTHOLOMEW Stuart 159 00:42:54 01:09:24 00:04:17 22
20 BARNETT Noel 159 00:43:03 01:09:33 00:04:18 21
17 STRONG Sandy 154 00:43:55 01:09:35 00:04:24 20
36 KING Nickie 80 00:56:22 01:09:42 00:05:38 19
107 VINCENT Dave 147 00:45:14 01:09:44 00:04:31 18
128 THOMPSON Greg 148 00:45:18 01:09:58 00:04:32 17
116 VINCENT Daniel 160 00:43:18 01:09:58 00:04:20 16
69 ALLEN Brett 94 00:54:28 01:10:08 00:05:27 15
27 DAWES Norman 147 00:46:31 01:11:01 00:04:39 14
74 VASSIE Kylie 101 00:54:28 01:11:18 00:05:27 13
109 SYMONDS Jarrad 134 00:50:20 01:12:40 00:05:02 12
23 SPROTT Stuart 105 00:59:10 01:16:40 00:05:55 11
             
10 Km Social Runners          
233 Brendan Camilleri 0 00:39:03 00:39:03 00:03:54  
248 Russell O'Hara 0 00:39:06 00:39:06 00:03:55  
814 Clayton Thorley 0 00:45:57 00:45:57 00:04:36  
817 Joanne McLaughlan 0 00:56:24 00:56:24 00:05:38  
             
  Timekeepers          
  Andy List 0 00:00:00 00:00:00 00:00:00 50
    0 00:00:00 00:00:00 00:00:00 50

Back to top

5km Queenspark Club Championship 14/3/2010
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate Points
123 BURNS Sam 53 00:24:23 00:28:48 00:04:53 50
122 ROBERTSON Peter 50 00:25:26 00:29:36 00:05:05 48
49 MARCHETTI Sandra 0 00:29:40 00:29:40 00:05:56 46
55 WEBB Chris 16 00:28:30 00:29:50 00:05:42 44
11 TILSE Paul 0 00:29:51 00:29:51 00:05:58 42
21 WRIGHT Selina 73 00:23:53 00:29:58 00:04:47 40
23 SPROTT Stuart 56 00:25:52 00:30:32 00:05:10 39
124 FORD Anthea 80 00:24:16 00:30:56 00:04:51 38
98 BURNS Lisa 57 00:26:20 00:31:05 00:05:16 37
41 EASTON Paula 84 00:24:23 00:31:23 00:04:53 36
8 SMITH Jan 22 00:29:38 00:31:28 00:05:56 35
101 ISBISTER David 107 00:22:42 00:31:37 00:04:32 34
29 FORD James 129 00:21:01 00:31:46 00:04:12 33
80 COULSEN Greg 119 00:21:57 00:31:52 00:04:23 32
129 MARCHANT Kate 78 00:25:24 00:31:54 00:05:05 31
136 SYMONS Alice 21 00:30:13 00:31:58 00:06:03 30
71 GALEA Daren 174 00:17:32 00:32:02 00:03:30 29
119 CADDY Tim 105 00:23:35 00:32:20 00:04:43 28
75 BINSTEAD Darren 133 00:21:15 00:32:20 00:04:15 27
121 LIST Andy 166 00:18:32 00:32:22 00:03:42 26
74 VASSIE Kylie 85 00:25:20 00:32:25 00:05:04 25
131 WARD Chris 143 00:20:45 00:32:40 00:04:09 24
46 LAMBERT Martin 120 00:22:47 00:32:47 00:04:33 23
39 RATH Donna 108 00:23:47 00:32:47 00:04:45 22
35 MARTLAND Cilla 88 00:25:34 00:32:54 00:05:07 21
4 SHIELDS Merv 115 00:23:23 00:32:58 00:04:41 20
817 O'HARA Russell 173 00:18:35 00:33:00 00:03:43 19
17 STRONG Sandy 148 00:20:43 00:33:03 00:04:09 18
14 ROBINSON Teresa 108 00:24:05 00:33:05 00:04:49 17
24 McFADZEN Mark 173 00:18:44 00:33:09 00:03:45 16
16 CLAYDON Shawn 195 00:16:55 00:33:10 00:03:23 15
40 PASHALIS Mark 131 00:22:20 00:33:15 00:04:28 14
50 KEARNEY James 73 00:27:10 00:33:15 00:05:26 13
127 BARTHOLOMEW Stuart 154 00:20:30 00:33:20 00:04:06 12
100 MUMFORD Liam 173 00:18:55 00:33:20 00:03:47 11
89 HODGSON Trevor 72 00:27:22 00:33:22 00:05:28 10
12 TILSE Janelle 136 00:22:06 00:33:26 00:04:25 9
81 SCOTT Ashlee 173 00:19:05 00:33:30 00:03:49 8
10 O'CONNOR Terry 145 00:21:27 00:33:32 00:04:17 7
44 WOODS Derek 168 00:19:37 00:33:37 00:03:55 6
67 FARRUGIA Jeanette 144 00:21:38 00:33:38 00:04:20 5
130 SEMIT Warwick 131 00:22:55 00:33:50 00:04:35 4
102 PINKSTON Craig 159 00:20:40 00:33:55 00:04:08 3
72 BUCKLAND Peter 78 00:27:54 00:34:24 00:05:35 2
86 BUGEJA Jenna 145 00:23:57 00:36:02 00:04:47 1
109 SYMONDS Jarrad 110 00:30:13 00:39:23 00:06:03 1
5 km Social Runners          
817 Russell O'Hara 0 00:18:35 00:18:35 00:03:43 0
127 Ben Kemp 0 00:23:14 00:23:14 00:04:39 0
258 Yeduce Kitchener 0 00:23:56 00:23:56 00:04:47 0
809 Scott Todd 0 00:25:16 00:25:16 00:05:03 0
233 Marie Muscat 0 00:25:22 00:25:22 00:05:04 0
820 David Munnings 0 00:26:31 00:26:31 00:05:18 0
816 Liam Pinkstone 0 00:27:44 00:27:44 00:05:33 0
248 Kath Jones-Trifelly 0 00:28:59 00:28:59 00:05:48 0
             
  Timekeeper          
  Nikki King 0 00:00:00 00:00:00 00:00:00 50

Back to top

8km Ocean International 5.00pm 28/3/10
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate Points
23 SPROTT Stuart 57 00:43:15 00:50:51 00:05:24 50
55 WEBB Chris 20 00:49:45 00:52:25 00:06:13 48
21 WRIGHT Selina 75 00:43:02 00:53:02 00:05:23 46
36 KING Nickie 75 00:43:04 00:53:04 00:05:23 44
98 BURNS Lisa 57 00:45:34 00:53:10 00:05:42 42
121 LIST Andy 166 00:31:37 00:53:45 00:03:57 40
80 COULSEN Greg 119 00:38:34 00:54:26 00:04:49 39
39 RATH Donna 108 00:40:08 00:54:32 00:05:01 38
14 ROBINSON Teresa 108 00:40:08 00:54:32 00:05:01 37
18 JENKINSON Gary 152 00:34:27 00:54:43 00:04:18 36
24 McFADZEN Mark 173 00:31:51 00:54:55 00:03:59 35
16 CLAYDON Shawn 195 00:29:01 00:55:01 00:03:38 34
40 PASHALIS Mark 131 00:37:34 00:55:02 00:04:42 33
46 LAMBERT Martin 120 00:39:05 00:55:05 00:04:53 32
89 HODGSON Trevor 72 00:45:34 00:55:10 00:05:42 31
44 WOODS Derek 168 00:32:56 00:55:20 00:04:07 30
11 TILSE Paul 3 00:55:11 00:55:35 00:06:54 29
13 ZAHN Judy 143 00:36:34 00:55:38 00:04:34 28
41 EASTON Paula 84 00:44:55 00:56:07 00:05:37 27
17 STRONG Sandy 148 00:36:29 00:56:13 00:04:34 26
119 CADDY Tim 105 00:42:21 00:56:21 00:05:18 25
67 FARRUGIA Jeanette 137 00:38:11 00:56:27 00:04:46 24
101 ISBISTER David 107 00:42:11 00:56:27 00:05:16 23
88 MUNNINGS David 66 00:47:49 00:56:37 00:05:59 22
12 TILSE Janelle 136 00:38:32 00:56:40 00:04:49 21
127 BARTHOLOMEW Stuart 154 00:36:09 00:56:41 00:04:31 20
118 REDL Nicky 105 00:43:03 00:57:03 00:05:23 19
35 MARTLAND Cilla 88 00:45:32 00:57:16 00:05:41 18
131 WARD Chris 143 00:38:20 00:57:24 00:04:48 17
110 WOODWARD Mark 150 00:37:24 00:57:24 00:04:40 16
50 KEARNEY James 73 00:48:25 00:58:09 00:06:03 15
100 MUMFORD Liam 173 00:35:34 00:58:38 00:04:27 14
130 SEMIT Warwick 131 00:42:11 00:59:39 00:05:16 13
             
4 km runners          
81 SCOTT Ashlee 0 00:15:10 00:15:10 00:03:48 12
86 BUGEJA Jenna 0 00:18:14 00:18:14 00:04:34 11
124 FORD Anthea 0 00:18:59 00:18:59 00:04:45 10
248 FELTON Andrew 0 00:19:04 00:19:04 00:04:46  
73 CARTER Sharone 0 00:31:16 00:31:16 00:07:49 9
             
  Timekeeper          
  Agnes Farmer 0 00:00:00 00:00:00 00:00:00  

Back to top

17km Farmers Long Gallop 6.30am 11/4/10
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate Points
8 SMITH Jan 22 01:51:51 01:58:05 00:06:35 50
23 SPROTT Stuart 64 01:40:29 01:58:37 00:05:55 48
24 McFADZEN Mark 173 01:11:30 02:00:31 00:04:12 46
121 LIST Andy 168 01:15:21 02:02:57 00:04:26 44
127 BARTHOLOMEW Stuart 154 01:20:05 02:03:43 00:04:43 42
14 ROBINSON Teresa 108 01:33:47 02:04:23 00:05:31 40
39 RATH Donna 108 01:34:07 02:04:43 00:05:32 39
46 LAMBERT Martin 120 01:30:55 02:04:55 00:05:21 38
101 ISBISTER David 107 01:35:11 02:05:30 00:05:36 37
10 O'CONNOR Terry 145 01:24:37 02:05:42 00:04:59 36
17 STRONG Sandy 148 01:23:55 02:05:51 00:04:56 35
67 FARRUGIA Jeanette 137 01:27:14 02:06:03 00:05:08 34
12 TILSE Janelle 136 01:28:15 02:06:47 00:05:11 33
110 WOODWARD Mark 150 01:25:21 02:07:51 00:05:01 32
13 ZAHN Judy 143 01:28:26 02:08:57 00:05:12 31
98 BURNS Lisa 60 01:54:02 02:11:02 00:06:42 30
119 CADDY Tim 105 01:42:52 02:12:37 00:06:03 29
89 HODGSON Trevor 72 01:54:03 02:14:27 00:06:43 28
109 SYMONDS Jarrad 110 01:43:34 02:14:44 00:06:06 27
40 PASHALIS Mark 131 01:38:20 02:15:27 00:05:47 26
42 FRISWELL Alison 121 01:46:27 02:20:44 00:06:16 25
118 REDL Nicky 105 01:52:12 02:21:57 00:06:36 24
91 O'BRIEN Shaneen 154 01:46:29 02:30:07 00:06:16 23
             
5 km runners          
100 MUMFORD Liam 173 00:19:04 01:08:05 00:03:49 22
81 SCOTT Ashlee 173 00:19:15 01:08:16 00:03:51 21
47 BROWNSEY Kyra 166 00:21:35 01:08:37 00:04:19 20
123 BURNS Sam 60 00:28:04 00:45:04 00:05:37 19
55 WEBB Chris 26 00:28:12 00:35:34 00:05:38 18
             
  timekeepers          
  Peter Buckland 0 00:00:00 00:00:00 00:00:00 50
  James Kearney 0 00:00:00 00:00:00 00:00:00 50
             
             
19 Selina Wright 0 DNF #VALUE! #VALUE! 10
80 Greg Coulsen 0 DNF #VALUE! #VALUE! 10
128 Greg Thompson 0 DNF #VALUE! #VALUE! 10
  Mary Blakeney 0 DNF #VALUE! #VALUE!  

Back to top

10km Balance Podiatry Club Championship 5.00pm 18/4/10
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate Points
20 SPROTT Stuart 68 00:53:10 01:04:30 00:05:19 50
10 TILSE Paul 3 01:04:34 01:05:04 00:06:27 48
70 ROBERTSON Peter 56 00:56:10 01:05:30 00:05:37 46
54 ISBISTER David 107 00:47:55 01:05:45 00:04:47 44
58 VAN VUUREN Pieter 128 00:45:11 01:06:31 00:04:31 42
45 BINSTEAD Darren 133 00:44:47 01:06:57 00:04:29 40
15 CLAYDON Shawn 195 00:34:34 01:07:04 00:03:27 39
61 WEBB Chris 26 01:02:53 01:07:13 00:06:17 38
31 EASTON Paula 84 00:53:41 01:07:41 00:05:22 37
90 COULSEN Greg 120 00:47:46 01:07:46 00:04:47 36
25 FORD Jim 129 00:46:21 01:07:51 00:04:38 35
75 BARTHOLOMEW Stuart 155 00:42:04 01:07:54 00:04:12 34
39 RATH Donna 108 00:49:56 01:07:56 00:05:00 33
52 BURNS Lisa 60 00:57:56 01:07:56 00:05:48 32
34 LAMBERT Martin 120 00:48:15 01:08:15 00:04:50 31
50 PAXTON Mark 115 00:49:10 01:08:20 00:04:55 30
44 VASSIE Kylie 85 00:54:13 01:08:23 00:05:25 29
4 SHIELDS Merv 115 00:49:24 01:08:34 00:04:56 28
38 KEARNEY James 73 00:56:41 01:08:51 00:05:40 27
60 WOODWARD Mark 150 00:43:54 01:08:54 00:04:23 26
7 SMITH Jan 27 01:04:29 01:08:59 00:06:27 25
12 ZAHN Judy 143 00:45:27 01:09:17 00:04:33 24
16 STRONG Sandy 148 00:44:40 01:09:20 00:04:28 23
9 O'CONNOR Terry 145 00:45:29 01:09:39 00:04:33 22
79 WARD Chris 143 00:45:50 01:09:40 00:04:35 21
39 FARRUGIA Jeanette 137 00:46:56 01:09:46 00:04:42 20
22 EISEMANN Josh 50 01:01:36 01:09:56 00:06:10 19
49 HODGSON Trevor 72 00:58:12 01:10:12 00:05:49 18
71 BURNS Sam 60 01:00:24 01:10:24 00:06:02 17
11 TILSE Janelle 136 00:48:02 01:10:42 00:04:48 16
69 LIST Andy 170 00:43:12 01:11:32 00:04:19 15
57 VINCENT Dave 140 00:49:24 01:12:44 00:04:56 14
26 MARTLAND Cilla 88 00:58:09 01:12:49 00:05:49 13
27 KING Nickie 79 01:00:37 01:13:47 00:06:04 12
             
10 km Day Runners          
248 Peter Coxon 0 00:58:22 00:58:22 00:05:50  
270 David Blackley 0 00:58:11 00:58:11 00:05:49  
258 Dean Hartley 0 00:51:03 00:51:03 00:05:06  
  James 0 00:49:10 00:49:10 00:04:55  
             
5 km Runners          
100 MUMFORD Liam   00:20:03 00:20:03 00:04:01 11
47 SCOTT Ashlee   00:20:14 00:20:14 00:04:03 10
35 BROWNSEY Kyra   00:22:26 00:22:26 00:04:29 9
48 BUGEJA Jenna   00:23:02 00:23:02 00:04:36 8
43 CARTER Sharone   00:39:15 00:39:15 00:07:51 7
73 VENZ Michelle   00:39:15 00:39:15 00:07:51 6
             
  Timekeepers/Waterstop          
  Agnes Farmer 0 00:00:00 00:00:00 00:00:00  
  Fred Farmer 0 00:00:00 00:00:00 00:00:00  
  Mark Pashalis 0 00:00:00 00:00:00 00:00:00 50

Back to top

6km ANQ Cross Country 25/4/10
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate Points
55 WEBB Chris 26 00:34:54 00:37:30 00:05:49 50
80 COULSEN Greg 120 00:28:22 00:40:22 00:04:44 48
11 TILSE Paul 9 00:39:36 00:40:30 00:06:36 46
29 FORD James 129 00:27:52 00:40:46 00:04:39 44
12 TILSE Janelle 125 00:28:21 00:40:51 00:04:44 42
110 WOODWARD Mark 150 00:25:55 00:40:55 00:04:19 40
23 SPROTT Stuart 75 00:33:30 00:41:00 00:05:35 39
108 VAN VUUREN Pieter 131 00:27:56 00:41:02 00:04:39 38
46 LAMBERT Martin 120 00:29:05 00:41:05 00:04:51 37
50 KEARNEY James 73 00:33:51 00:41:09 00:05:39 36
4 SHIELDS Merv 115 00:29:40 00:41:10 00:04:57 35
89 HODGSON Trevor 72 00:34:14 00:41:26 00:05:42 34
131 WARD Chris 143 00:27:18 00:41:36 00:04:33 33
67 FARRUGIA Jeanette 137 00:28:09 00:41:51 00:04:42 32
41 EASTON Paula 84 00:33:28 00:41:52 00:05:35 31
39 RATH Donna 108 00:31:04 00:41:52 00:05:11 30
121 LIST Andy 170 00:24:56 00:41:56 00:04:09 29
16 CLAYDON Shawn 195 00:22:33 00:42:03 00:03:46 28
24 McFADZEN Mark 176 00:24:34 00:42:10 00:04:06 27
35 MARTLAND Cilla 88 00:34:14 00:43:02 00:05:42 26
40 PASHALIS Mark 131 00:30:21 00:43:27 00:05:04 25
73 CARTER Sharone 0 00:52:47 00:52:47 00:08:48 24
             
4 km Runners          
28 TILSE Laine 0 00:22:28 00:22:28 00:05:37 23
124 FORD Anthea 80 00:19:31 00:27:31 00:04:53 22
100 MUMFORD Liam 173 00:15:32 00:32:50 00:03:53 21
81 SCOTT Ashlee 173 00:15:46 00:33:04 00:03:57 20
86 BUGEJA Jenna 145 00:18:55 00:33:25 00:04:44 19
             
3 km runners          
47 BROWNSEY Kyra 166 00:12:15 00:28:51 00:04:05 18
             
2 km Runners          
133 VAN VUUREN Bianca 0 00:13:23 00:13:23 00:06:42 17
48 TILSE Ryan 0 00:07:46 00:07:46 00:03:53 16
             
  Timekeeper          
  Agnes farmer 0 00:00:00 00:00:00 00:00:00  

Back to top

11km Cafe La De Da Mother's Day Run 8/5/10
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate Points
20 SPROTT Stuart 75 00:58:36 01:12:21 00:05:20 50
34 LAMBERT Martin 120 00:50:47 01:12:47 00:04:37 48
58 VAN VUUREN Pieter 131 00:50:39 01:14:40 00:04:36 46
16 STRONG Sandy 148 00:47:52 01:15:00 00:04:21 44
60 WOODWARD Mark 150 00:47:39 01:15:09 00:04:20 42
45 BINSTEAD Darren 135 00:50:25 01:15:10 00:04:35 40
59 SYMONDS Jarrad 110 00:55:09 01:15:19 00:05:01 39
90 COULSEN Greg 124 00:52:54 01:15:38 00:04:49 38
39 FARRUGIA Jeanette 137 00:50:59 01:16:06 00:04:38 37
25 FORD James 131 00:52:34 01:16:35 00:04:47 36
12 ZAHN Judy 143 00:50:38 01:16:51 00:04:36 35
10 TILSE Paul 12 01:14:51 01:17:03 00:06:48 34
82 STEVENS Matt 154 00:49:33 01:17:47 00:04:30 33
69 LIST Andy 170 00:46:39 01:17:49 00:04:14 32
76 THOMPSON Greg 140 00:52:24 01:18:04 00:04:46 31
30 PASHALIS Mark 131 00:54:05 01:18:06 00:04:55 30
11 TILSE Janelle 126 00:55:35 01:18:41 00:05:03 29
15 CLAYDON Shawn 195 00:42:57 01:18:42 00:03:54 28
54 ISBISTER David 120 00:56:50 01:18:50 00:05:10 27
9 O'CONNOR Terry 145 00:52:34 01:19:09 00:04:47 26
7 SMITH Jan 27 01:14:51 01:19:48 00:06:48 25
             
11 km Social Runners          
223 Dave Perkins 0 00:52:34 00:52:34 00:04:47  
819 Cameron Clayton 0 00:46:08 00:46:08 00:04:12  
             
5 km Runners          
68 SCOTT Ashlee 0 00:18:08 00:18:08 00:03:38 24
48 BUGEJA Jenna 0 00:25:06 00:25:06 00:05:01 23
71 BURNS Sam 0 00:30:00 00:30:00 00:06:00 22
52 BURNS Lisa 0 00:30:04 00:30:04 00:06:01 21
19 WRIGHT Selina 0 00:30:44 00:30:44 00:06:09 20
80 VAN VUUREN Janet 0 00:34:32 00:34:32 00:06:54 19
248 Regina Coxon 0 00:39:04 00:39:04 00:07:49  
43 CARTER Sharone 0 00:39:06 00:39:06 00:07:49 18
73 VENZ Michelle 0 00:39:37 00:39:37 00:07:55 17
             
  Timekeepers          
  Agnes Farmer 0 00:00:00 00:00:00 00:00:00  
  Derek Woods 0 00:00:00 00:00:00 00:00:00 50

Back to top

28km Sarina to Salonika 6.30am 16/5/10
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate Points
29 RATH Donna 108 02:21:45 03:12:09 00:05:04 50
21 McFADZEN Mark 176 01:55:54 03:18:02 00:04:08 48
69 LIST Andy 170 01:59:51 03:19:11 00:04:17 46
75 BARTHOLOMEW Stuart 155 02:07:17 03:19:37 00:04:33 44
66 REDL Nicky 105 02:31:09 03:20:09 00:05:24 42
13 ROBINSON Teresa 108 02:30:36 03:21:00 00:05:23 40
34 LAMBERT Martin 124 02:24:04 03:21:56 00:05:09 39
17 JENKINSON Gary 152 02:11:17 03:22:13 00:04:41 38
31 EASTON Paula 84 02:44:13 03:23:25 00:05:52 37
12 ZAHN Judy 143 02:17:12 03:23:56 00:04:54 36
9 O'CONNOR Terry 145 02:16:34 03:24:14 00:04:53 35
44 VASSIE Kylie 85 02:44:40 03:24:20 00:05:53 34
60 WOODWARD Mark 151 02:14:00 03:24:28 00:04:47 33
90 COULSEN Greg 124 02:26:45 03:24:37 00:05:14 32
16 STRONG Sandy 150 02:17:00 03:27:00 00:04:54 31
33 WOODS Derek 168 02:09:01 03:27:25 00:04:36 30
27 KING Nickie 79 02:55:35 03:32:27 00:06:16 29
39 FARRUGIA Jeanette 137 02:30:35 03:34:31 00:05:23 28
54 ISBISTER David 120 02:41:33 03:37:33 00:05:46 27
             
  Shorter Distances          
43 CARTER Sharone 0 relay     10
73 VENZ Michelle 0 relay     10
52 BURNS Lisa 0 relay     10
49 HODGSON Trevor 0 relay     10
42 BUCKLAND Peter 0 21km     10
11 TILSE Janelle 0 15km     10
10 TILSE Paul 0 10km     10
22 EISEMANN Josh 0 15km     10
2 HOWDEN Richard 0 15km     0
             
  Social Runners          
93 Dave Perkins 0 02:13:20 02:13:20 00:04:46 0
810 Gill Blake 0 02:17:48 02:17:48 00:04:55 0
233 Angela Wadley 0 02:21:08 02:21:08 00:05:02 0
287 Lisa Beasley 0 02:32:25 02:32:25 00:05:27 0
817 Chris Frieberg 0 02:42:20 02:42:20 00:05:48 0
223 Glen Jackson 0 02:43:12 02:43:12 00:05:50 0
820 Dan Cody 0 02:43:31 02:43:31 00:05:50 0
             
  Timekeeper          
20 Stuart Sprott 60 00:00:00 00:28:00 00:00:00 50

Back to top

11km MT Bassett Run 4.00pm 23/5/10
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate Points
20 SPROTT Stuart 80 00:57:38 01:12:18 00:05:14 50
31 EASTON Paula 84 00:57:14 01:12:38 00:05:12 48
60 WOODWARD Mark 151 00:45:02 01:12:43 00:04:06 46
90 COULSEN Greg 124 00:51:14 01:13:58 00:04:39 44
59 SYMONDS Jarrad 110 00:54:07 01:14:17 00:04:55 42
38 KEARNEY James 73 01:01:08 01:14:31 00:05:33 40
7 SMITH Jan 27 01:09:35 01:14:32 00:06:20 39
29 RATH Donna 113 00:54:00 01:14:43 00:04:55 38
67 CADDY Tim 105 00:55:46 01:15:01 00:05:04 37
94 WADLEY Peter 110 00:54:58 01:15:08 00:05:00 36
25 FORD James 131 00:51:09 01:15:10 00:04:39 35
33 WOODS Derek 168 00:45:33 01:16:21 00:04:08 34
69 LIST Andy 173 00:44:46 01:16:29 00:04:04 33
12 ZAHN Judy 143 00:50:24 01:16:37 00:04:35 32
62 MORAN Carmel 116 00:55:28 01:16:44 00:05:03 31
34 LAMBERT Martin 124 00:54:01 01:16:45 00:04:55 30
79 WARD Chris 143 00:50:33 01:16:46 00:04:36 29
49 HODGSON Trevor 72 01:03:44 01:16:56 00:05:48 28
16 STRONG Sandy 150 00:49:46 01:17:16 00:04:31 27
22 EISEMANN Josh 50 01:08:52 01:18:02 00:06:16 26
50 PAXTON Mark 115 00:57:17 01:18:22 00:05:12 25
4 SHIELDS Merv 115 00:57:35 01:18:40 00:05:14 24
18 BARNETT Noel 153 00:51:00 01:19:03 00:04:38 23
76 THOMPSON Greg 140 00:53:32 01:19:12 00:04:52 22
26 MARTLAND Cilla 88 01:05:27 01:21:35 00:05:57 21
71 BURNS Sam 60 01:11:24 01:22:24 00:06:29 20
39 FARRUGIA Jeanette 137 00:58:19 01:23:26 00:05:18 19
89 O'HARA Russell 170 00:55:29 01:26:39 00:05:03 18
41 GALEA Daren 174 00:55:29 01:27:23 00:05:03 17
             
10 km Runner          
43 CARTER Sharone 0 01:07:36 01:07:36 00:06:46 16
             
11 Km Social Runners          
270 Michael Feenaghty 0 00:46:40 00:46:40 00:04:15  
251 David Blackley 0 01:05:28 01:05:28 00:05:57  
             
5 km Runners          
100 MUMFORD Liam 0 00:15:10 00:15:10 00:03:02 15
68 SCOTT Ashlee 0 00:15:36 00:15:36 00:03:07 14
48 BUGEJA Jenna 0 00:17:44 00:17:44 00:03:33 13
817 Peter Coxon 0 00:20:32 00:20:32 00:04:06  
287 Sarah Collins 0 00:21:16 00:21:16 00:04:15  
101 Mark Mansfield 0 00:21:24 00:21:24 00:04:17  
810 Annie Boyd 0 00:22:13 00:22:13 00:04:27  
223 Kellie Wall 0 00:23:23 00:23:23 00:04:41  
83 SYMONS Alice 0 00:24:32 00:24:32 00:04:54 12
233 Regina Coxon 0 00:27:04 00:27:04 00:05:25  
52 BURNS Lisa 0 00:28:10 00:28:10 00:05:38 11
182 Kendel Holmes 0 00:28:10 00:28:10 00:05:38  
73 VENZ Michelle 0 00:31:57 00:31:57 00:06:23 10
             
  Timekeepers/Waterstop          
10 Paul Tilse 0 00:00:00 00:00:00 00:00:00 50
30 Mark Pashalis 0 00:00:00 00:00:00 00:00:00 50
11 Janelle Tilse 0 00:00:00 00:00:00 00:00:00 50

Back to top

11km Slade Point Saunter 4.00pm 30/5/10
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate Points
20 SPROTT Stuart 87 01:00:06 01:16:03 00:05:28 50
60 WOODWARD Mark 156 00:47:57 01:16:33 00:04:22 48
9 O'CONNOR Terry 145 00:50:49 01:17:24 00:04:37 46
21 McFADZEN Mark 180 00:44:27 01:17:27 00:04:02 44
90 COULSEN Greg 128 00:54:13 01:17:41 00:04:56 42
25 FORD James 131 00:53:46 01:17:47 00:04:53 40
52 BURNS Lisa 60 01:07:02 01:18:02 00:06:06 39
18 BARNETT Noel 153 00:50:31 01:18:34 00:04:36 38
33 WOODS Derek 168 00:47:48 01:18:36 00:04:21 37
12 ZAHN Judy 143 00:52:50 01:19:03 00:04:48 36
10 TILSE Paul 12 01:17:59 01:20:11 00:07:05 35
49 HODGSON Trevor 72 01:07:02 01:20:14 00:06:06 34
30 PASHALIS Mark 131 00:57:05 01:21:06 00:05:11 33
16 STRONG Sandy 150 00:53:38 01:21:08 00:04:53 32
11 TILSE Janelle 126 00:58:05 01:21:11 00:05:17 31
7 SMITH Jan 28 01:16:40 01:21:48 00:06:58 30
54 ISBISTER David 120 00:59:56 01:21:56 00:05:27 29
23 DAWES Norman 132 00:57:45 01:21:57 00:05:15 28
76 THOMPSON Greg 140 00:56:47 01:22:27 00:05:10 27
67 CADDY Tim 105 01:03:36 01:22:51 00:05:47 26
31 EASTON Paula 90 01:06:27 01:22:57 00:06:02 25
13 ROBINSON Teresa 108 01:05:03 01:24:51 00:05:55 24
43 CARTER Sharone 0 01:25:14 01:25:14 00:07:45 23
39 FARRUGIA Jeanette 137 01:00:32 01:25:39 00:05:30 22
29 RATH Donna 113 01:05:03 01:25:46 00:05:55 21
100 MUMFORD Liam 173 01:02:11 01:33:54 00:05:39 20
41 GALEA Daren 174 01:05:04 01:36:58 00:05:55 19
             
11 Km Social Runners          
270 Michael Feenaghty   00:49:04 00:49:04 00:04:28  
101 Benj Blunt   00:58:20 00:58:20 00:05:18  
             
5 km Runners          
68 SCOTT Ashlee 173 00:20:09 00:51:52 00:04:02 18
48 BUGEJA Jenna 145 00:23:23 00:49:58 00:04:41 17
94 WADLEY Peter 0 00:25:13 00:25:13 00:05:03 16
72 FORD Anthea 80 00:25:39 00:40:19 00:05:08 15
95 Regina Coxon 0 00:35:29 00:35:29 00:07:06  
74 VENZ Gregory 0 00:40:47 00:40:47 00:08:09 14
73 VENZ Michelle 0 00:41:30 00:41:30 00:08:18 13
             
  Timekeeper          
  Agnes farmer 0 00:00:00 00:00:00 00:00:00  

Back to top

12km Shields Stampede 4pm 13/6/10
No Name Handicap Race Time Actual Time Km Rate Points
44 VASSIE Kylie 85 01:19:14 01:02:14 00:05:11 50
10 TILSE Paul 12 01:19:46 01:17:22 00:06:27 48
52 BURNS Lisa 61 01:20:29 01:08:17 00:05:41 46
60 WOODWARD Mark 162 01:21:00 00:48:36 00:04:03 44
38 KEARNEY James 75 01:21:07 01:06:07 00:05:31 42
49 HODGSON Trevor 72 01:22:01 01:07:37 00:05:38 40
67 CADDY Tim 105 01:22:15 01:01:15 00:05:06 39
15 CLAYDON Shawn 195 01:22:51 00:43:51 00:03:39 38
54 ISBISTER David 120 01:23:00 00:59:00 00:04:55 37
21 McFADZEN Mark 184 01:23:37 00:46:49 00:03:54 36
75 BARTHOLOMEW Stuart 156 01:24:01 00:52:49 00:04:24 35
12 ZAHN Judy 143 01:24:17 00:55:41 00:04:38 34
9 O'CONNOR Terry 150 01:24:52 00:54:52 00:04:34 33
76 THOMPSON Greg 140 01:24:53 00:56:53 00:04:44 32
90 COULSEN Greg 131 01:25:10 00:58:58 00:04:55 31
39 FARRUGIA Jeanette 132 01:27:08 01:00:44 00:05:04 30
7 SMITH Jan 28 01:27:16 01:21:40 00:06:48 29
43 CARTER Sharone 0 01:30:35 01:30:35 00:07:33 28
95 COXON Regina 28 01:33:07 01:27:31 00:07:18 27
40 PASHALIS Mark         DNF
20 SPROTT Stuart         DNF
31 EASTON Paula         DNF
             
12 Km Social Runners          
807 Mark Menegon 72 01:18:08 01:03:44 00:05:19  
102 Craig Pinkstone 150 01:31:51 01:01:51 00:05:09  
             
5 km Runners          
68 SCOTT Ashlee 0 00:19:38 00:19:38 00:03:56 26
48 BUGEJA Jenna 0 00:21:37 00:21:37 00:04:19 25
72 FORD Anthea 0 00:24:08 00:24:08 00:04:50 24
57 VINCENT Dave 0 00:24:12 00:24:12 00:04:50 23
26 MARTLAND Cilla 0 00:27:19 00:27:19 00:05:28 22
251 David Blackley 0 00:27:22 00:27:22 00:05:28  
  COXON Peter 0 00:27:35 00:27:35 00:05:31 21
818 Sarah Collins 0 00:28:13 00:28:13 00:05:39  
812 Karen Baker 0 00:32:05 00:32:05 00:06:25  
258 Jane Hebron 0 00:35:07 00:35:07 00:07:01  
248 Linda McFadzen 0 00:35:26 00:35:26 00:07:05  
             
  Timekeepers          
34 Martin Lambert   00:00:00 00:00:00 00:00:00 50
58 Pieter Van Vuuren   00:00:00 00:00:00 00:00:00 50
  Agnes Farmer   00:00:00 00:00:00 00:00:00  

Back to top

9km Reef Forest Run Club Championship 8am 20/6/10
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate Points
34 LAMBERT Martin 124 00:41:19 00:59:55 00:04:35 50
10 TILSE Paul 16 00:58:15 01:00:39 00:06:28 48
60 WOODWARD Mark 164 00:36:57 01:01:33 00:04:06 46
15 CLAYDON Shawn 195 00:32:23 01:01:38 00:03:36 44
75 BARTHOLOMEW Stuart 156 00:38:16 01:01:40 00:04:15 42
69 LIST Andy 172 00:36:34 01:02:22 00:04:04 40
12 ZAHN Judy 143 00:41:09 01:02:36 00:04:34 39
62 MORAN Carmel 116 00:45:21 01:02:45 00:05:02 38
39 FARRUGIA Jeanette 132 00:43:49 01:03:37 00:04:52 37
20 SPROTT Stuart 94 00:49:50 01:03:56 00:05:32 36
30 PASHALIS Mark 131 00:45:34 01:05:13 00:05:04 35
54 ISBISTER David 120 00:47:46 01:05:46 00:05:18 34
49 HODGSON Trevor 72 00:55:10 01:05:58 00:06:08 33
11 TILSE Janelle 126 00:47:11 01:06:05 00:05:15 32
26 MARTLAND Cilla 88 00:54:49 01:08:01 00:06:05 31
21 McFADZEN Mark 184 01:00:36 01:28:12 00:06:44 30
             
9 Km Social Runner          
102 Criag Pinkstone 0 00:41:59 00:41:59 00:04:40  
             
4.5 km Runners          
100 MUMFORD Liam 173 00:18:11 00:44:08 00:04:02 29
68 SCOTT Ashlee 173 00:18:35 00:44:32 00:04:08 28
48 BUGEJA Jenna 145 00:21:15 00:43:00 00:04:43 27
24 TILSE Laine 0 00:26:20 00:26:20 00:05:51 26
43 CARTER Sharone 0 00:33:48 00:33:48 00:07:31 25
  Linda McFadzen 0 00:35:33 00:35:33 00:07:54  
             
  Timekeeper          
9 Terry O'Connor 150 00:00:00 00:22:30 00:00:00 50

Back to top

5km Sea Breeze Shuffle 4.00pm 11/7/10
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate Points
24 TILSE Laine 0 00:26:26 00:26:26 00:05:17 50
72 FORD Anthea 80 00:24:33 00:31:13 00:04:55 48
10 TILSE Paul 23 00:29:45 00:31:40 00:05:57 46
98 CONWAY Tige 0 00:31:46 00:31:46 00:06:21 44
49 HODGSON Trevor 72 00:26:01 00:32:01 00:05:12 42
99 CADE Judith 60 00:27:03 00:32:03 00:05:25 40
34 LAMBERT Martin 129 00:21:18 00:32:03 00:04:16 39
30 PASHALIS Mark 116 00:22:31 00:32:11 00:04:30 38
38 KEARNEY James 76 00:25:58 00:32:18 00:05:12 37
45 BINSTEAD Darren 135 00:21:05 00:32:20 00:04:13 36
95 COXON Regina 0 00:32:21 00:32:21 00:06:28 35
20 SPROTT Stuart 94 00:24:36 00:32:26 00:04:55 34
96 COXON Peter 100 00:24:16 00:32:36 00:04:51 33
67 CADDY Tim 105 00:23:55 00:32:40 00:04:47 32
100 MUMFORD Liam 173 00:18:20 00:32:45 00:03:40 31
7 SMITH Jan 24 00:30:53 00:32:53 00:06:11 30
59 SYMONDS Jarrad 113 00:23:33 00:32:58 00:04:43 29
75 BARTHOLOMEW Stuart 158 00:19:53 00:33:03 00:03:59 28
90 COULSEN Greg 132 00:22:05 00:33:05 00:04:25 27
13 ROBINSON Teresa 108 00:24:09 00:33:09 00:04:50 26
16 STRONG Sandy 150 00:20:58 00:33:28 00:04:12 25
44 VASSIE Kylie 90 00:25:59 00:33:29 00:05:12 24
12 ZAHN Judy 143 00:21:38 00:33:33 00:04:20 23
33 WOODS Derek 168 00:19:34 00:33:34 00:03:55 22
32 FRISWELL Alison 121 00:23:33 00:33:38 00:04:43 21
69 LIST Andy 172 00:19:20 00:33:40 00:03:52 20
68 SCOTT Ashlee 173 00:19:21 00:33:46 00:03:52 19
9 O'CONNOR Terry 150 00:21:17 00:33:47 00:04:15 18
83 SYMONS Alice 21 00:32:41 00:34:26 00:06:32 17
48 BUGEJA Jenna 145 00:22:54 00:34:59 00:04:35 16
26 MARTLAND Cilla 88 00:27:58 00:35:18 00:05:36 15
101 EGGLESTON Stacey 0 00:35:59 00:35:59 00:07:12 14

Back to top

16km Slade Point Run 6.30am 18/7/10
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate Points
45 BINSTEAD Darren 135 01:11:31 01:47:31 00:04:28 50
34 LAMBERT Martin 130 01:13:41 01:48:21 00:04:36 48
38 KEARNEY James 76 01:28:27 01:48:43 00:05:32 46
15 CLAYDON Shawn 195 00:57:49 01:49:49 00:03:37 44
44 VASSIE Kylie 90 01:26:37 01:50:37 00:05:25 42
7 SMITH Jan 24 01:44:20 01:50:44 00:06:31 40
29 RATH Donna 113 01:20:40 01:50:48 00:05:03 39
17 JENKINSON Gary 152 01:10:19 01:50:51 00:04:24 38
20 SPROTT Stuart 94 01:26:11 01:51:15 00:05:23 37
21 McFADZEN Mark 184 01:02:49 01:51:53 00:03:56 36
16 STRONG Sandy 150 01:12:07 01:52:07 00:04:30 35
13 ROBINSON Teresa 108 01:23:46 01:52:34 00:05:14 34
54 ISBISTER David 120 01:20:41 01:52:41 00:05:03 33
30 PASHALIS Mark 116 01:22:10 01:53:06 00:05:08 32
12 ZAHN Judy 143 01:16:09 01:54:17 00:04:46 31
10 TILSE Paul 28 01:46:50 01:54:18 00:06:41 30
49 HODGSON Trevor 75 01:34:59 01:54:59 00:05:56 29
39 FARRUGIA Jeanette 128 01:22:33 01:56:41 00:05:10 28
75 BARTHOLOMEW Stuart 158 01:15:10 01:57:18 00:04:42 27
55 MAGOFFIN Tim 135 01:23:46 01:59:46 00:05:14 26
43 CARTER Sharone 0 02:00:13 02:00:13 00:07:31 25
42 BUCKLAND Peter 78 01:39:40 02:00:28 00:06:14 24
96 COXON Peter 100 01:34:59 02:01:39 00:05:56 23
82 STEVENS Matt 154 01:28:14 02:09:18 00:05:31 22
             
5 km Runners          
  K. Baker 0 00:31:05 00:31:05 00:06:13  
22 EISEMANN Josh 50 00:31:18 00:44:38 00:06:16 21
  J Hebdon 0 00:31:46 00:31:46 00:06:21  
  L McFadzen 0 00:34:15 00:34:15 00:06:51  
101 EGGLESTON Stacey 0 00:39:08 00:39:08 00:07:50 20
73 VENZ Michelle 0 00:39:57 00:39:57 00:07:59 19
95 COXON Regina 0 00:40:38 00:40:38 00:08:08 18

Back to top

10.2km Andergrove Tavern Run 4pm 25/7/10
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate Points
66 REDL Nicky 104 01:06:14 00:48:33 00:04:46 50
38 KEARNEY James 79 01:06:42 00:53:16 00:05:13 48
7 SMITH Jan 24 01:07:12 01:03:07 00:06:11 46
44 VASSIE Kylie 90 01:07:26 00:52:08 00:05:07 44
14 VEAL Stephen 120 01:07:48 00:47:24 00:04:39 42
75 BARTHOLOMEW Stuart 158 01:07:51 00:40:59 00:04:01 40
34 LAMBERT Martin 135 01:08:13 00:45:16 00:04:26 39
29 RATH Donna 113 01:08:33 00:49:20 00:04:50 38
10 TILSE Paul 28 01:08:38 01:03:52 00:06:16 37
30 PASHALIS Mark 116 01:08:44 00:49:01 00:04:48 36
20 SPROTT Stuart 94 01:08:51 00:52:52 00:05:11 35
90 COULSEN Greg 132 01:08:56 00:46:30 00:04:33 34
58 VAN VUUREN Pieter 134 01:09:07 00:46:20 00:04:33 33
68 ALCORN Scot 166 01:09:35 00:41:22 00:04:03 32
16 STRONG Sandy 150 01:09:40 00:44:10 00:04:20 31
100 MUMFORD Liam 173 01:09:59 00:40:34 00:03:59 30
9 O'CONNOR Terry 150 01:10:15 00:44:45 00:04:23 29
54 ISBISTER David 120 01:10:21 00:49:57 00:04:54 28
21 McFADZEN Mark 184 01:10:31 00:39:14 00:03:51 27
49 HODGSON Trevor 75 01:10:32 00:57:47 00:05:40 26
31 EASTON Paula 90 01:10:53 00:55:35 00:05:27 25
76 THOMPSON Greg 140 01:11:02 00:47:14 00:04:38 24
79 WARD Chris 143 01:11:49 00:47:30 00:04:39 23
25 FORD James 133 01:11:54 00:49:17 00:04:50 22
18 BARNETT Noel 153 01:12:45 00:46:44 00:04:35 21
12 ZAHN Judy 143 01:14:10 00:49:51 00:04:53 20
22 EISEMANN Josh 50 01:15:28 01:06:58 00:06:34 19
43 CARTER Sharone 0 01:16:45 01:16:45 00:07:31 18
5 MARTEL Charlie 173 01:17:34 00:48:09 00:04:43 17
             
10.2 km social runners          
182 Jane Hebdon 0 01:10:59 01:10:59 00:06:58  
123 Renee harrington 0 01:11:00 01:11:00 00:06:58  
122 Todd Harrington 0 01:11:00 01:11:00 00:06:58  
  Paul Lee 173 01:11:02 00:41:37 00:04:05  
             
5.6 km runners          
47 Ashlee Scott 0 00:22:30 00:22:30 00:04:01 16
155 Janine Bella 0 00:32:23 00:32:23 00:05:47  
199 Andrea Edge 0 00:36:20 00:36:20 00:06:29  
95 COXON Regina 0 00:37:12 00:37:12 00:06:39 15
121 Linda McFadzen 0 00:37:35 00:37:35 00:06:43  
101 EGGLESTON Stacey 0 00:44:08 00:44:08 00:07:53 14
73 Michelle Venz 0 00:44:19 00:44:19 00:07:55 13
130 Karen Baker 0 00:48:16 00:48:16 00:08:37  
111 Catherine Jones-Trifelly 0 00:48:22 00:48:22 00:08:38  

Back to top

6.4km King of the Mountain 8.30am 1/8/10
No Name
Handicap
Actual Time
Race Time
Km Rate
Points
100 MUMFORD Liam
173
00:33:23
00:51:50 00:05:13
50
41 GALEA Daren
174
00:33:24
00:51:58 00:05:13
48
15 CLAYDON Shawn
195
00:32:37
00:53:25 00:05:06
46
89 O'HARA Russell
170
00:36:42
00:54:50 00:05:44
44
12 ZAHN Judy
140
00:40:17
00:55:13 00:06:18
42
21 McFADZEN Mark
184
00:36:19
00:55:57 00:05:40
40
25 FORD James
133
00:41:59
00:56:10 00:06:34
39
39 FARRUGIA Jeanette
128
00:43:23
00:57:02 00:06:47
38
30 PASHALIS Mark
116
00:44:45
00:57:07 00:07:00
37
60 WOODWARD Mark
167
00:39:33
00:57:22 00:06:11
36
66 REDL Nicky
111
00:46:22
00:58:12 00:07:15
35
33 WOODS Derek
168
00:40:33
00:58:28 00:06:20
34
19 WRIGHT Selina
80
00:50:59
00:59:31 00:07:58
33
11 TILSE Janelle
121
00:46:44
00:59:38 00:07:18
32
77 MARCHANT Kate
78
00:51:35
00:59:54 00:08:04
31
78 SEMIT Warwick
131
00:46:27
01:00:25 00:07:15
30
38 KEARNEY James
85
00:51:44
01:00:48 00:08:05
29
20 SPROTT Stuart
94
00:50:49
01:00:51 00:07:56
28
26 MARTLAND Cilla
88
00:52:29
01:01:52 00:08:12
27
31 EASTON Paula
90
00:56:59
01:06:35 00:08:54
26
   
   
6.4 km Social Runners
   
108 Andy Schmalluche
0
00:39:22
00:39:22 00:06:09
111 Scott McIntosh
0
00:42:39
00:42:39 00:06:40
812 John Carlton
0
00:43:27
00:43:27 00:06:47
130 Widge Rowden
0
00:44:07
00:44:07 00:06:54
107 Dan Cody
0
00:46:30
00:46:30 00:07:16
113 Andrew Felton
0
00:46:46
00:46:46 00:07:18
808 Adam King
0
00:47:08
00:47:08 00:07:22
813 Sue Deakin
0
00:50:17
00:50:17 00:07:51
811 Dan Smith
0
00:50:27
00:50:27 00:07:53
815 Robyn Richards
0
00:52:47
00:52:47 00:08:15
248 Louise Correy
0
00:55:40
00:55:40 00:08:42
258 Renee Harrington
0
01:07:14
01:07:14 00:10:30
809 Todd Harrington
0
01:07:15
01:07:15 00:10:30
121 Linda McFadzen
0
01:07:40
01:07:40 00:10:34
807 Zoe Weeken
0
01:07:44
01:07:44 00:10:35
818 Mary Weeken
0
01:08:02
01:08:02 00:10:38
   
   
3.2 km Runners
   
104 Ben Townsend
0
00:16:14
00:16:14 00:05:04
182 Kyra Brownsey
0
00:16:54
00:16:54 00:05:17
25
103 Jake Townsend
0
00:18:42
00:18:42 00:05:51
105 Matt Townsend
0
00:19:21
00:19:21 00:06:03
72 Anthea Ford
0
00:21:10
00:21:10 00:06:37
24
106 Sam Townsend
0
00:23:21
00:23:21 00:07:18
115 Isaac Moss-Hammer
0
00:23:42
00:23:42 00:07:24
24 Lainie Tilse
0
00:23:43
00:23:43 00:07:25
23
107 Koby Townsend
0
00:33:03
00:33:03 00:10:20

Back to top

8.82km Robbos Roundabout 4.00pm 8/8/10
No Name
Handicap
Actual Time
Race Time
Km Rate
Points
30 PASHALIS Mark
116
00:43:35
01:00:38 00:04:56
50
29 RATH Donna
113
00:44:06
01:00:43 00:05:00
48
60 WOODWARD Mark
167
00:36:17
01:00:50 00:04:07
46
7 SMITH Jan
24
00:58:11
01:01:43 00:06:36
44
76 THOMPSON Greg
140
00:41:33
01:02:08 00:04:43
42
12 ZAHN Judy
140
00:41:41
01:02:16 00:04:44
40
16 STRONG Sandy
150
00:40:17
01:02:20 00:04:34
39
90 COULSEN Greg
132
00:43:16
01:02:40 00:04:54
38
54 ISBISTER David
120
00:45:30
01:03:08 00:05:10
37
33 WOODS Derek
168
00:38:48
01:03:30 00:04:24
36
20 SPROTT Stuart
94
00:49:50
01:03:39 00:05:39
35
11 TILSE Janelle
121
00:46:04
01:03:51 00:05:13
34
39 FARRUGIA Jeanette
128
00:45:07
01:03:56 00:05:07
33
10 TILSE Paul
28
01:00:51
01:04:58 00:06:54
32
95 COXON Regina
0
01:06:17
01:06:17 00:07:31
31
31 EASTON Paula
90
00:54:04
01:07:18 00:06:08
30
   
   
8.82 km Social Runners
   
151 Janine Bella
0
00:50:21
00:50:21 00:05:43
248 Palmira Brooks
0
00:52:17
00:52:17 00:05:56
812 Karen Baker
0
00:58:08
00:58:08 00:06:35
102 Todd Harrington
0
01:02:39
01:02:39 00:07:06
103 Renee Harrington
0
01:02:39
01:02:39 00:07:06
818 Jane Hebdon
0
01:05:14
01:05:14 00:07:24
   
   
4.4 km Runners
   
47 Ashlee Scott
0
00:18:11
00:18:11 00:04:08
29
48 Jenna Bujega
0
00:21:06
00:21:06 00:04:48
28
72 Anthea Ford
0
00:22:20
00:22:20 00:05:05
27
13 Theresa Robinson
0
00:22:35
00:22:35 00:05:08
26
28 Peter Coxon
0
00:25:09
00:25:09 00:05:43
25
52 Lisa Burns
0
00:26:24
00:26:24 00:06:00
24
22 Josh Eisemann
0
00:26:40
00:26:40 00:06:04
23
49 Trevor Hodgson
0
00:26:41
00:26:41 00:06:04
22
133 Lorrelle Ferguson-Jones
0
00:27:01
00:27:01 00:06:08
71 Sam Burns
0
00:27:45
00:27:45 00:06:18
21
813 Zoe Weeken
0
00:28:13
00:28:13 00:06:25
199 Andrea Edge
0
00:28:39
00:28:39 00:06:31
130 Mary Weeken
0
00:32:03
00:32:03 00:07:17
101 Stacey Eggleston
0
00:32:57
00:32:57 00:07:29
20
43 Sharone Carter
0
00:33:28
00:33:28 00:07:36
19
807 Annette Buncfe
0
00:36:34
00:36:34 00:08:19

Back to top

10km Rural View Run 4pm 15/8/10
No Name
Handicap
Race Time
Actual Time
Km Rate
Points
75 BARTHOLOMEW Stuart
160
01:08:39
00:41:59 00:04:12
50
31 EASTON Paula
80
01:08:45
00:55:25 00:05:32
48
77 MARCHANT Kate
78
01:09:00
00:56:00 00:05:36
46
60 WOODWARD Mark
167
01:09:10
00:41:20 00:04:08
44
79 WARD Chris
130
01:09:17
00:47:37 00:04:46
42
10 TILSE Paul
24
01:09:25
01:05:25 00:06:33
40
88 MUNNINGS David
66
01:09:47
00:58:47 00:05:53
39
49 HODGSON Trevor
75
01:10:36
00:58:06 00:05:49
38
33 WOODS Derek
168
01:10:51
00:42:51 00:04:17
37
76 THOMPSON Greg
136
01:10:52
00:48:12 00:04:49
36
34 LAMBERT Martin
136
01:11:27
00:48:47 00:04:53
35
39 FARRUGIA Jeanette
128
01:12:01
00:50:41 00:05:04
34
16 STRONG Sandy
150
01:12:13
00:47:13 00:04:43
33
25 FORD James
133
01:12:39
00:50:29 00:05:03
32
52 BURNS Lisa
64
01:13:02
01:02:22 00:06:14
31
95 COXON Regina
0
01:13:37
01:13:37 00:07:22
30
78 SEMIT Warwick
131
01:15:48
00:53:58 00:05:24
29
67 CADDY Tim
105
01:17:17
00:59:47 00:05:59
28
43 CARTER Sharone
0
01:20:03
01:20:03 00:08:00
27
102 HARRINGTON Todd
0
01:07:57
01:07:57 00:06:48
26
103 HARRINGTON Renee
0
01:07:57
01:07:57 00:06:48
25
   
   
10 km Social Runners
   
818 Emily Bartolo
0
00:54:49
00:54:49 00:05:29
813 Janine Bella
0
00:57:19
00:57:19 00:05:44
809 Mark Menegon
0
00:57:34
00:57:34 00:05:45
811 Lorelle Ferguson
0
01:01:49
01:01:49 00:06:11
807 Karen Baker
0
01:04:26
01:04:26 00:06:27
   
   
5 km Runners
   
68 SCOTT Ashlee
0
00:21:23
00:21:23 00:04:17
24
48 BUGEJA Jenna
0
00:24:02
00:24:02 00:04:48
23
817 Jane Hebdon
0
00:36:45
00:36:45 00:07:21

Back to top

14.5km Eimeo Pub Run 4.30pm 23/8/10
No Name Handicap Race Time Actual Time Km Rate Points
102 HARRINGTON Todd 12 01:28:02 01:25:08 00:05:52 50
15 CLAYDON Shawn 195 01:33:45 00:46:38 00:03:13 10
31 EASTON Paula 80 01:38:47 01:19:27 00:05:29 48
75 BARTHOLOMEW Stuart 160 01:40:46 01:02:06 00:04:17 46
45 BINSTEAD Darren 140 01:41:44 01:07:54 00:04:41 44
60 WOODWARD Mark 167 01:41:59 01:01:38 00:04:15 42
58 VAN VUUREN Pieter 134 01:42:05 01:09:42 00:04:48 40
88 MUNNINGS David 66 01:42:55 01:26:58 00:06:00 39
29 RATH Donna 113 01:43:01 01:15:43 00:05:13 38
25 FORD James 133 01:43:13 01:11:05 00:04:54 37
33 WOODS Derek 168 01:44:01 01:03:25 00:04:22 36
16 STRONG Sandy 150 01:44:30 01:08:15 00:04:42 35
21 McFADZEN Mark 184 01:44:46 01:00:18 00:04:10 34
34 LAMBERT Martin 136 01:45:35 01:12:43 00:05:01 33
30 PASHALIS Mark 116 01:45:48 01:17:46 00:05:22 32
39 FARRUGIA Jeanette 128 01:46:22 01:15:26 00:05:12 31
49 HODGSON Trevor 75 01:46:32 01:28:25 00:06:06 30
96 COXON Peter 100 01:46:46 01:22:36 00:05:42 29
11 TILSE Janelle 121 01:46:53 01:17:39 00:05:21 28
44 VASSIE Kylie 94 01:47:20 01:24:37 00:05:50 27
9 O'CONNOR Terry 150 01:47:30 01:11:15 00:04:55 26
67 CADDY Tim 105 01:48:51 01:23:29 00:05:45 25
77 MARCHANT Kate 78 01:49:06 01:30:15 00:06:13 24
52 BURNS Lisa 64 01:52:00 01:36:32 00:06:39 23
78 SEMIT Warwick 131 01:52:51 01:21:12 00:05:36 22
38 KEARNEY James 85 01:53:13 01:32:40 00:06:23 21
10 TILSE Paul 24 01:53:51 01:48:03 00:07:27 20
71 BURNS Sam 60 02:06:02 01:51:32 00:07:42 19
95 COXON Regina 0 02:06:33 02:06:33 00:08:44 18
43 CARTER Sharone 0 02:08:26 02:08:26 00:08:51 17
             
14.5 km Social Runners          
817 Adam King 80 01:39:14 01:19:54 00:05:31  
807 Emily Bartolo 80 01:39:46 01:20:26 00:05:33  
818 Peter Hughes 113 01:41:12 01:13:54 00:05:06  
599 Les Crawford 113 01:46:25 01:19:06 00:05:27  
130 Karen Baker 0 01:50:34 01:50:34 00:07:38  
813 Janine Bella 0 01:50:55 01:50:55 00:07:39  
811 Lorelle Ferguson 0 01:53:01 01:53:01 00:07:48  
811 Jane Hebdon 0 02:11:23 02:11:23 00:09:04  
             
6 km Runners          
72 FORD Anthea 0 00:27:33 00:27:33 00:04:36 16
48 BUGEJA Jenna 0 00:27:33 00:27:33 00:04:36 15
98 CONWAY Tige 0 00:38:24 00:38:24 00:06:24 14
22 EISEMANN Josh 0 00:38:35 00:38:35 00:06:26 13
121 Linda McFadzen 0 00:42:46 00:42:46 00:07:08  
101 EGGLESTON Stacey 0 00:43:18 00:43:18 00:07:13 12
809 Annette Burridge 0 00:48:42 00:48:42 00:08:07  

Back to top

1.6km Magic Mile 4.00pm 29/8/10
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate Points
72 FORD Anthea 80 00:06:56 00:09:04 00:04:20 50
49 HODGSON Trevor 75 00:07:26 00:09:26 00:04:39 48
30 PASHALIS Mark 116 00:06:22 00:09:28 00:03:59 46
79 WARD Chris 130 00:06:04 00:09:32 00:03:47 44
7 SMITH Jan 24 00:08:56 00:09:34 00:05:35 42
34 LAMBERT Martin 136 00:06:00 00:09:38 00:03:45 40
45 BINSTEAD Darren 140 00:05:59 00:09:43 00:03:44 39
26 MARTLAND Cilla 88 00:07:32 00:09:53 00:04:43 38
11 TILSE Janelle 121 00:06:49 00:10:03 00:04:16 37
39 FARRUGIA Jeanette 128 00:06:46 00:10:11 00:04:14 36
15 CLAYDON Shawn 195 00:05:00 00:10:12 00:03:07 35
48 BUGEJA Jenna 145 00:06:20 00:10:12 00:03:58 34
21 McFADZEN Mark 184 00:05:24 00:10:18 00:03:23 33
100 MUMFORD Liam 173 00:05:42 00:10:19 00:03:34 32
12 ZAHN Judy 140 00:06:37 00:10:21 00:04:08 31
36 TILSE Ryan 0 00:10:34 00:10:34 00:06:36 30
16 STRONG Sandy 150 00:06:58 00:10:58 00:04:21 29

Back to top

15km Tilse's Toddle 4.00pm 12/9/10
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate Points
29 RATH Donna 113 01:15:31 01:43:46 00:05:02 50
44 VASSIE Kylie 94 01:20:48 01:44:18 00:05:23 48
34 LAMBERT Martin 136 01:10:56 01:44:56 00:04:44 46
96 COXON Peter 100 01:20:16 01:45:16 00:05:21 44
25 FORD James 133 01:12:24 01:45:39 00:04:50 42
58 VAN VUUREN Pieter 136 01:11:46 01:45:46 00:04:47 40
30 PASHALIS Mark 117 01:16:36 01:45:51 00:05:06 39
76 THOMPSON Greg 136 01:12:03 01:46:03 00:04:48 38
13 ROBINSON Teresa 108 01:19:10 01:46:10 00:05:17 37
16 STRONG Sandy 150 01:09:04 01:46:34 00:04:36 36
90 COULSEN Greg 132 01:13:36 01:46:36 00:04:54 35
12 ZAHN Judy 140 01:12:12 01:47:12 00:04:49 34
21 McFADZEN Mark 184 01:01:37 01:47:37 00:04:06 33
60 WOODWARD Mark 170 01:05:11 01:47:41 00:04:21 32
15 CLAYDON Shawn 195 00:59:50 01:48:35 00:03:59 31
11 TILSE Janelle 121 01:18:21 01:48:36 00:05:13 30
54 ISBISTER David 120 01:18:52 01:48:52 00:05:15 29
20 SPROTT Stuart 94 01:25:50 01:49:20 00:05:43 28
22 EISEMANN Josh 50 01:38:58 01:51:28 00:06:36 27
31 EASTON Paula 86 01:30:09 01:51:39 00:06:01 26
49 HODGSON Trevor 77 01:35:24 01:54:39 00:06:22 25
26 MARTLAND Cilla 88 01:38:43 02:00:43 00:06:35 24
             
15 km Social Runners          
  Frank Marchetti 0 01:14:44 01:14:44 00:04:59  
  Les Crawford 0 01:21:09 01:21:09 00:05:25  
  Emily Bartolo 0 01:22:54 01:22:54 00:05:32  
  Janine Bella 0 01:25:23 01:25:23 00:05:42  
             
10 Km Runners          
258 BAKER Tracy 0 00:59:13 00:59:13 00:05:55  
103 HARRINGTON Renee 12 01:04:03 01:07:03 00:06:24 23
7 SMITH Jan 24 01:02:05 01:08:05 00:06:13 22
102 HARRINGTON Todd 19 01:04:03 01:08:48 00:06:24 21
88 MUNNINGS David 66 00:55:55 01:12:25 00:05:35 20
52 BURNS Lisa 64 01:00:03 01:16:03 00:06:00 19
43 CARTER Sharone 0 01:18:11 01:18:11 00:07:49 18
79 WARD Chris 130 00:46:56 01:19:26 00:04:42 17
71 BURNS Sam 60 01:05:49 01:20:49 00:06:35 16
95 COXON Regina 0 01:21:00 01:21:00 00:08:06 15
39 FARRUGIA Jeanette 128 00:50:57 01:22:57 00:05:06 14
100 MUMFORD Liam 173 00:51:31 01:34:46 00:05:09 13
             
5 Km Runners          
68 SCOTT Ashlee 0 00:21:10 00:21:10 00:04:14 12
48 BUGEJA Jenna 0 00:24:05 00:24:05 00:04:49 11
72 FORD Anthea 0 00:25:09 00:25:09 00:05:02 10
99 CADE Judith 0 00:26:51 00:26:51 00:05:22 9
808 HEBDON Jane 0 00:30:18 00:30:18 00:06:04  
121 MCFADZEN Linda 0 00:33:19 00:33:19 00:06:40  
101 EGGLESTON Stacey 0 00:35:38 00:35:38 00:07:08 8
81 VAN VUUREN Bianca 0 00:38:47 00:38:47 00:07:45 7
80 VAN VUUREN Janet 0 00:39:08 00:39:08 00:07:50 6

Back to top

Run the Whitsunday Great Walk 19/9/10
Bib No. Island Name Last Name First Name M / F Age Time
44 Long Island Jackson Stephen M 30-39 2.16.32
62 Brush Island Claydon Shawn M 40-49 2.21.36
72 Cowrie Island Mayor Gary M 40-49 2.21.53
67 Esk Island Cunningham Steve M 50-59 2.29.09
65 Whitsunday Passage Curtis Rick M 40-49 2.35.41
56 Perseverance Island Vigerzi Frank M 30-39 2.37.10
50 Shute Harbour Sabotti Mark M 30-39 2.41.24
84 Goat Island Bish John M 50-59 2.42.51
48 Buddibuddi Island Pavey Chris M 30-39 2.43.04
45 Little Eshelby Island Lefmann Jordan M 30-39 2.45.58
63 Henning Island Copp Phil M 40-49 2.53.05
25 Airlie Beach Thompson Emma F 40-49 2.54.58
42 Olden Island Hocking Robert M 30-39 2.56.05
43 Dent Island Hunter John M 30-39 2.57.46
88 Eshelby Island Frazer Ian M 50-59 3.00.05
13 Shute Island Watkins Meredith F 30-39 3.04.39
82 Double Cone Island  Van Vuuren Pieter M 40-49 3.06.50
71 Yerumbinna Island May Karl M 40-49 3.07.39
53 Thomas Island Stevens Matthew M 30-39 3.09.10
20 Shaw Island McIntyre Deborah F 40-49 3.09.35
14 Hayman Island Drummond Karin F 40-49 3.09.59
2 Gunn Island Horneman Roslyn  F U 30 3.10.49
94 Mansell Island Stanton Geoff M 50-59 3.12.03
19 Cid Harbour Johnson Lia F 40-49 3.12.10
26 Hill Inlet Tilse Janelle F 40-49 3.13.31
69 Wirrainbeia Island Lambert Martin M 40-49 3.16.12
89 Armit Island Hoggan John M 50-59 3.16.31
83 Sillago Island Walker Andrew M 40-49 3.16.50
7 Moon Island Douglas Karen F 30-39 3.26.56
58 Young Island Woodward Mark M 30-39 3.31.29
87 Macona Inlet Ellershaw Robert M 50-59 3.34.31
21 Worthington Island Mehmet Luma F 40-49 3.34.32
40 Yiundalla Island Felton Andrew  M 30-39 3.37.47
96 Saddleback Island Wharton Dave  M 50-59 3.37.51
55 Martin Islet Thorley Clayton M 30-39 3.38.06
15 Grassy Island Friswell Alison F 40-49 3.39.23
49 Nicolson Island Richards David M 30-39 3.39.55
31 Sidney Islet McDonald Karla F 50-59 3.40.09
75 Border Island Oberg Stephen M 40-49 3.40.52
16 Plum Pudding Island Handy Karon F 40-49 3.42.59
92 Comston Island Ulrich Reck M 50-59 3.43.16
52 Daydream Island Shaw Les M 30-39 3.44.59
51 Little Lindeman Island Marchetti Frank M 40-49 3.47.04
24 Baynham Island Simpson Chris F 40-49 3.47.40
76 Nunga Island Postma Steve M 40-49 3.49.32
6 Cole Island Currie Sue F 30-39 3.50.45
95 Pentecost Island Stephenson Rod M 50-59 3.53.36
23 Ross Islet Rothmeier Christine F 40-49 3.56.45
1 South Molle Island Bella Janine F U 30 3.57.41
66 Harold Island D'Amato Rick M 40-49 3.57.51
60 Keyser Island Brown Trevor M 40-49 3.59.28
9 Whitehaven Beach Kelly Erika F 30-39 3.59.49
74 Haslewood Island Norton Chris M 40-49 4.02.32
86 Gumbrell Island Dechantsreiter Peter M 50-59 4.03.57
28 Mid Molle Island Garvie Diane F 50-59 4.09.11
32 Volskow Island Meredith Cerina F 50-59 4.10.18
11 Manta Ray Island McCracken Franka F 30-39 4.19.07
3 Lady Islet Sedgman Sarah F U 30 4.21.36
34 Cid Island Downes Wendy F 60+ 4.22.05
47 Hamilton Island Menegon Mark M 30-39 4.25.18
68 Rattray Island Higham Will  M 40-49 4.26.01
46 Dead Dog Island Louw Johan M 30-39 4.26.02
8 Little Armit Island Gemmell Michelle F 30-39 4.26.07
5 Deloraine Island Cox Carrie F 30-39 4.35.21
22 Triangle Island Richards Robyn F 40-49 4.35.22
38 Tancred Island Brown Sam M 30-39 4.36.04
91 Akhurst Island Kearney James M 50-59 4.39.16
90 Ireby Island Kane John M 50-59 4.40.55
64 Little Grassy Island Cunningham Patrick M 40-49 4.44.37
17 Bird Island Harris Sharon F 40-49 4.46.41
18 Ann Islets Jensen Maryse F 40-49 4.49.54
36 Lupton Island Freiberg Chris M U 30 4.49.55
78 Dumbell Islet Springorum Gavin M 40-49 4.50.17
79 Conway Beach Tilse Paul M 40-49 4.50.36
41 Black Current Island Hannah Paul M 30-39 5.07.09
80 Pelican Island Tomas Kevin M 40-49 5.14.54
98 Gungwiya Island King Bruce M 60+ 5.24.57
29 Langford Island King Milena F 50-59 5.25.30
54 Teague Island Teitzel Peter M 30-39 5.27.24
4 Denman Island Teitzel Kim F U 30 5.27.27
77 Middle Island Robin Michael M 40-49 5.32.09
57 White Rock Webb Kant M 30-39 5.53.56
10 Fitzalan Island Kroll Fiona F 30-39 DNF
12 North Molle Island Redl Nicky F 30-39 DNS
27 Pine Island Dorman Louise F 50-59 DNS
30 Lindeman Island Martland Cilla F 50-59 DNS
33 Hook Island Carter Patricia F 60+ DNS
35 Cannonvale Cove Foster Andrew M U 30 DNS
37 Titan Island Nevard Patrick M U 30 DNS
39 Whitsunday Island Caddy Tim M 30-39 DNS
59 Black Island Blackley David M 40-49 DNS
61 Planton Island Childs Brett M 40-49 DNS
70 Nara Inlet Leet Christie M 40-49 DNS
73 Gloucester Island Nahrung David M 40-49 DNS
81 Repair Island Trigg Andy M 40-49 DNS
85 Edward island Buckland Peter M 50-59 DNS
93 Heart Reef Shannon Evan M 50-59 DNS
97 Hideaway Bay Carter Allan M 60+ DNS

Back to top

10km Blue Lagoon 6.30am 26/9/10
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate Points
88 MUNNINGS David 66 00:55:07 01:06:07 00:05:31 50
30 PASHALIS Mark 117 00:47:06 01:06:36 00:04:43 48
7 SMITH Jan 24 01:03:46 01:07:46 00:06:23 46
34 LAMBERT Martin 139 00:45:02 01:08:12 00:04:30 44
13 ROBINSON Teresa 108 00:50:26 01:08:26 00:05:03 42
44 VASSIE Kylie 98 00:52:13 01:08:33 00:05:13 40
4 SHIELDS Merv 115 00:50:12 01:09:22 00:05:01 39
16 STRONG Sandy 150 00:44:37 01:09:37 00:04:28 38
20 SPROTT Stuart 94 00:53:59 01:09:39 00:05:24 37
11 TILSE Janelle 121 00:50:14 01:10:24 00:05:01 36
75 BARTHOLOMEW Stuart 165 00:42:58 01:10:28 00:04:18 35
69 LIST Andy 172 00:43:13 01:11:53 00:04:19 34
15 CLAYDON Shawn 195 00:40:04 01:12:34 00:04:00 33
39 FARRUGIA Jeanette 128 00:51:35 01:12:55 00:05:10 32
21 McFADZEN Mark 184 00:44:09 01:14:49 00:04:25 31
100 MUMFORD Liam 173 00:47:56 01:16:46 00:04:48 30
54 ISBISTER David 120 01:00:05 01:20:05 00:06:01 29
             
5 KM Runners          
47 Ashlee Scott 0 00:19:41 00:19:41 00:03:56 28
48 Jenna Bugeja 0 00:22:43 00:22:43 00:04:33 27
121 Linda McFadzen 0 00:32:01 00:32:01 00:06:24  
  Bernice Wilde 0 00:32:20 00:32:20 00:06:28  
  Annette Burridge 0 00:32:26 00:32:26 00:06:29  

Back to top

3km Queens Park Club Championship 3/10/10
No Name Handicap Actual Time Race Time Km Rate Points
             
88 MUNNINGS David 71 00:14:11 00:17:44 00:04:44 50
7 SMITH Jan 27 00:16:45 00:18:06 00:05:35 48
101 EGGLESTON Stacey 0 00:18:07 00:18:07 00:06:02 46
79 WARD Chris 130 00:11:58 00:18:28 00:03:59 44
45 BINSTEAD Darren 140 00:11:39 00:18:39 00:03:53 42
39 FARRUGIA Jeanette 128 00:12:28 00:18:52 00:04:09 40
49 HODGSON Trevor 77 00:15:08 00:18:59 00:05:03 39
90 COULSEN Greg 132 00:12:24 00:19:00 00:04:08 38
55 MAGOFFIN Tim 135 00:12:22 00:19:07 00:04:07 37
38 KEARNEY James 85 00:14:52 00:19:07 00:04:57 37
34 LAMBERT Martin 141 00:12:04 00:19:07 00:04:01 37
44 VASSIE Kylie 98 00:14:15 00:19:09 00:04:45 34
11 TILSE Janelle 121 00:13:15 00:19:18 00:04:25 33
60 WOODWARD Mark 170 00:10:57 00:19:27 00:03:39 32
16 STRONG Sandy 150 00:11:58 00:19:28 00:03:59 31
20 SPROTT Stuart 94 00:14:47 00:19:29 00:04:56 30
13 ROBINSON Teresa 109 00:14:06 00:19:33 00:04:42 29
100 MUMFORD Liam 173 00:10:54 00:19:33 00:03:38 29
12 ZAHN Judy 140 00:12:34 00:19:34 00:04:11 27
54 ISBISTER David 120 00:13:39 00:19:39 00:04:33 26
15 CLAYDON Shawn 195 00:09:57 00:19:42 00:03:19 25
75 BARTHOLOMEW Stuart 165 00:11:28 00:19:43 00:03:49 24
29 RATH Donna 118 00:13:53 00:19:47 00:04:38 23
68 ALCORN Scot 166 00:11:32 00:19:50 00:03:51 22
21 McFADZEN Mark 184 00:10:43 00:19:55 00:03:34 21
69 LIST Andy 172 00:11:37 00:20:13 00:03:52 20
26 MARTLAND Cilla 88 00:16:01 00:20:25 00:05:20 19
68 SCOTT Ashlee 173 00:11:47 00:20:26 00:03:56 18
9 O'CONNOR Terry 150 00:13:00 00:20:30 00:04:20 17
35 BROWNSEY Kyra 166 00:12:19 00:20:37 00:04:06 16
48 BUGEJA Jenna 145 00:14:49 00:22:04 00:04:56 15
  MCFADZEN Linda 0 00:00:00 00:00:00 00:00:00  
199 BAKER Tracy 0 00:15:03 00:15:03 00:05:01  

Back to top